zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: Chcemy dać sygnał, że to praca, nie kłótnie mają definiować najbliższe lata polityki

14:47, 04.06.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Gdy kryzys gospodarczy zagląda do wszystkich państw na świecie, potrzebujemy stabilnego rządu; chcemy dać jasny sygnał, że to praca, a nie kłótnie mają definiować najbliższe lata polityki i pokazać, jaka jest alternatywa - podkreślił w czwartek w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Pytany o przesłanki złożenia wniosku zaufania do Rady Ministrów, Müller odparł, że „w tym trudnym czasie, gdy kryzys gospodarczy zagląda do wszystkich państw na świecie, potrzebujemy stabilnego rządu”. – To jest sygnał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy ma stabilne poparcie i chcemy dać jasny sygnał, że to praca, a nie kłótnie mają definiować najbliższe lata polityki – przekonywał rzecznik rządu w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. Jak dodał, wystąpienie premiera o wotum zaufania jest po, aby „dać sygnał do wewnątrz kraju, ale i na zewnątrz, do inwestorów zagranicznych, do wszystkich krajów sąsiadujących, że w Polsce mamy stabilną sytuację gospodarczą i stabilna sytuację polityczną”.

Pytany o ewentualne związku tego wystąpienia z oficjalnym już początkiem kampanii wyborczej kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, rzecznik rządu odparł: – Chcemy pokazać, jaka jest alternatywa. My chcemy współpracować z panem prezydentem, chcemy realizować ambitne plany. Jeżeli ktoś to odbiera, jako (...) działanie przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu, to tylko tak można odbierać wtedy, jeżeli Rafał Trzaskowski ma złe intencje – powiedział.

Müller zwrócił też uwagę, że Trzaskowski bardzo często zmienia zdanie np. w sprawie programu 500 plus czy przekopu Mierzei Wiślanej. Zarzucił mu brak konsekwencji w działaniu, a w związku z tym – jego zdaniem – trudno w przypadku kandydat KO mówić o stabilizacji i konsekwentnym planie działania, potrzebnym zwłaszcza w trudnych czasach kryzysu, który może potrwać dwa, trzy lata.
 
 
 
...
 
Rzecznik rządu przypomniał także, że Trzaskowski jest z pokolenia polityków, które „budowało się na wsparciu Donalda Tuska”. „W związku z tym w jakimś sensie pokutują te same schematy, te same działania”, w tym „dzielenie społeczeństwa, pokazywanie Polski w sposób podzielony”. – A my wolimy działania solidarne, zrównoważony rozwój – podkreślił.

Według Müllera, Trzaskowski jest zwolennikiem „modelu, który mówi przede wszystkim o rozwoju największych miast”. – I tu się zdecydowanie różnimy (...), chcemy Polski ambitnej, ale Polski również zrównoważonego rozwoju – podkreślił rzecznik rządu.

Rzecznik rządu zwrócił uwagę, że obóz rządzący pokazuje teraz perspektywę na następne 5–10 lat. – Stąd duży fundusz inwestycyjny, o którym mówił prezydent Andrzej Duda, a który rząd Zjednoczonej Prawicy chce realizować. To miejsca pracy, które idą za tym, że budujemy duże inwestycje, że tworzymy sieć połączeń pomiędzy wszystkimi miastami w Polsce, a przy tych połączeniach, przy tych drogach, torach kolejowych, przy dużych możliwościach szybkiego transportu pomiędzy miastami – zaznaczył.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
09-08-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych