zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: Do Sejmu wpłynął wniosek, by przesunąć informację rządu ws. Turowa na kolejne posiedzenie Sejmu

09:34, 15.06.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Z tego, co wiem to wpłynął do Sejmu wniosek, by przesunąć informację rządu w sprawie Turowa na kolejne posiedzenie Sejmu, aby nie obniżać pozycji negocjacyjnej Polski przed nadchodzącymi rozmowami w Czechach – powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Zgodnie ze wstępnym harmonogramem wtorkowych obrad Sejmu posłowie mają wysłuchać informacji rządu na temat wskazania przyczyn, skutków i konsekwencji nakazania przez Trybunał Sprawiedliwości UE natychmiastowego wstrzymania wydobycia węgla w kopalni Turów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia skargi Czech w tej sprawie, czyli wydania wyroku.

Müller pytany na wtorkowej konferencji prasowej, kto przedstawi tę informację, powiedział, że nie wie.

Nie wiem, czy ona będzie dzisiaj w pełni przedstawiona, czy jednak przesunięta ze względu na to, że te negocjacje mają miejsce – odkreślił rzecznik rządu.

– Z tego, co wiem, chyba nawet taki wniosek wpłynął do Sejmu, żeby przesunąć to na kolejne posiedzenie Sejmu, aby nie obniżać pozycji negocjacyjnej Polski przed nadchodzącymi rozmowami w Czechach – zaznaczył Müller.


W Sejmie m.in. wybór RPO i informacja o kopalni Turów
 
 
 
...
 
Wcześniej we wtorek w Polsat News rzecznik rządu poinformował, że do Czech poleci w tym tygodniu polska delegacja złożona z kilku ministrów konstytucyjnych, aby ustalić ostateczne szczegóły umowy w sprawie kopalni w Turowie i przyspieszyć cykl negocjacji.

Czechy uważają, że kopalnia Turów ma negatywny wpływ na regiony przygraniczne, gdzie zmniejszył się poziom wód gruntowych. Po orzeczeniu TSUE polski rząd oświadczył, że wydobycie w kopalnie Turów nie zostanie wstrzymane i rozpoczął negocjacje ze stroną czeską.


Müller: W tym tygodniu do Czech poleci delegacja negocjować umowę ws. Turowa

Kalendarz transmisji

Grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych