zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: Jarosław Gowin jest cały czas członkiem rządu i liczę, że tak pozostanie

09:19, 20.04.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Szef Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin jest cały czas członkiem rządu i liczę, że tak pozostanie - podkreśli we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu w kontekście sporów w Zjednoczonej Prawicy i sobotniej konwencji Porozumienia, był pytany w TVP1, czy premier ma nadal zaufanie do lidera Porozumienia, wicepremiera Jarosława Gowina, który - jak mówił prowadzący rozmowę - podważał podczas konwencji niektóre rządowe decyzje i plany.

- Z tego co wiem pan premier Jarosław Gowin jest członkiem rządu więc ma możliwość oddziaływania również wewnątrz rządu, więc pewnie byłaby to najlepsza i najbardziej skuteczna droga. Natomiast ja raczej odbieram ten gest ze strony Jarosława Gowina w zakresie akurat Funduszu Odbudowy jako jasną deklarację poparcia tych rozwiązań, czyli dodatkowych środków wynegocjowanych przez premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział Müller.

Na uwagę, że Gowin ma trochę inne zdanie np. na temat ochrony zdrowia, czy na linii państwo-Kościół, rzecznik rządu odparł: „Pan premier Gowin jest cały czas członkiem rządu i liczę, że tak pozostanie”.

- Natomiast Nowy Ład w zakresie gospodarki czy w zakresie służby zdrowia przewiduje wiele reform. Jestem przekonany, że większość z nich dosłownie wpisuje się w tezy, które Jarosław Gowin wygłaszał w czasie konwencji - mówił Müller nawiązując do nowego programu PiS, który ma być wkrótce przedstawiony.

- Oczywiście w sprawach ideologiczny jestem trochę zdziwiony pójściem w kierunku deklaracji Szymona Hołowni, ale rozumiem, że to jest jakaś modyfikacja programu tej partii - dodał rzecznik rządu nawiązując do „przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa”.

Müller: liczę, że prezentacja Nowego Ładu odbędzie się w maju

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
08-05-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych