zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: Jeśli Jarosław Kaczyński zostanie wicepremierem, to będzie wzmocnienie rządu

09:43, 25.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Decyzja, czy faktycznie będzie chciał zostać wicepremierem, należy do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Dla nas by to było na pewno duże wzmocnienie – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Ocenił również, że rozmowy na temat koalicji zmierzają ku końcowi.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu ocenił, że po czwartkowych obradach komitetu politycznego PiS „można śmiało powiedzieć, że zmierzamy ku końcowi, jeżeli chodzi o kwestie koalicyjne, czyli podtrzymanie koalicji i podpisanie umowy koalicyjnej, i jeżeli chodzi o zmiany w strukturze rządu”.

Müller w rozmowie z TVN24 odniósł się do doniesień o możliwym objęciu przez prezesa PiS funkcji wicepremiera. Powiedział, że „jest to wariant bardzo prawdopodobny".

– Ale sama decyzja na koniec, czy faktycznie będzie chciał zostać wicepremierem, należy do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. (...) Dla nas by to było na pewno duże wzmocnienie – powiedział.

Rzecznik ocenił, że komitet pod przewodnictwem Kaczyńskiego, który by koordynował i nadzorował działania resortów sprawiedliwości, obrony narodowej i spraw wewnętrznych, „na pewno by przyniósł wiele dobrych zmian".

– Dla nas to jest wzmocnienie. Jeżeli prezes najważniejszej partii politycznej, lider Zjednoczonej Prawicy chce być wicepremierem, jeżeli tak ostatecznie postanowi, to jest wzmocnienie rządu – powiedział Müller. Dodał, że takie rozwiązanie „będzie łagodziło nastroje w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy”.


Szczerski: Prezydent oczekuje od koalicji rządowej spokoju, stabilności i skuteczności

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych