zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: Jesteśmy przedmiotem bezprecedensowego ataku cybernetycznego na Polskę

10:03, 15.06.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– W ostatnim czasie jesteśmy przedmiotem bezprecedensowego ataku cybernetycznego na Polskę, na polskie instytucje i użytkowników skrzynek internetowych; skala ataków jest szeroka i nie dotyczy tylko szefa KPRM Michała Dworczyka – podkreślił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządy poinformował we wtorek rano w Polsat News, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się w poniedziałek wieczorem do marszałek Elżbiety Witek o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym, by przedstawić skalę ataków cybernetycznych, które dotknęły Polskę.

Na późniejszym briefingu przed KPRM rzecznik rządu podkreślił, że premier zwrócił się o zwołanie niejawnego posiedzenia Izby, aby posłowie mogli zapoznać się z materiałami, które mają „charakter klauzulowany”.

– W ostatnim czasie jesteśmy przedmiotem bezprecedensowego ataku cybernetycznego na Polskę, na polskie instytucje, na poszczególnych użytkowników skrzynek internetowych, skrzynek mailowych w Polsce. Ten atak ma szeroki charakter, natomiast co do jego szczegółów one są objęte w tej chwili klauzulą, w związku z tym chcemy o tym poinformować na posiedzeniu Sejmu – powiedział Müller.


Premier chce posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym
 
 
 
...
 
Müller zwracał uwagę, że w ostatnich latach ofiarami ataków cybernetycznych było wiele krajów m.in. Francja, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone i Polska nie jest wyjątkiem pod tym względem.

– Natomiast skala faktycznie tych ataków, które miały miejsce w ostatnim czasie jest szeroka i w związku z tym premier uznał, że rząd musi bezpośrednio poinformować posłów o skali oraz zakresie tych ataków – powiedział Müller.


Premier o ataku hakerskim na skrzynkę Dworczyka: To nauczka dla całej klasy politycznej

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych