zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: Jeżeli będą obostrzenia, to tam, gdzie system służby zdrowia jest niewydolny

10:12, 22.11.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Jeżeli będziemy wprowadzać obostrzenia, to w miejscach, w których faktycznie system służby zdrowia jest niewydolny; są takie miejsca, które już takie ryzyka stwarzają – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Pytany w poniedziałek w Polsat News, o możliwość wprowadzenia obostrzeń regionalnych, Müller powiedział, że każda taka decyzja pociąga za sobą konsekwencje w różnych aspektach.

– Czyli na przykład lockdowny wiążą się z ograniczeniami gospodarczymi, negatywnymi efektami gospodarczymi – podkreślił rzecznik rządu.

– Jeżeli będziemy wprowadzać obostrzenia, to w miejscach, w których faktycznie system służby zdrowia jest niewydolny. Są takie miejsca, które już takie ryzyka stwarzają – podkreślił.

– I wtedy będzie tak, że limity, które obowiązują, nie obowiązują osób zaszczepionych – wyjaśnił. Podkreślił, że takie zasady są również w obowiązujących przepisach.

– Część osób o tym zapomina dlatego, że te limity (obecnie - PAP) są stosunkowo wysokie, więc nie ma takiego odczuwalnego ograniczenia – dodał Müller.


Prof. Marczyńska: Możliwe podawanie trzeciej dawki szczepionki wcześniej niż po pół roku
Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w niedzielę w spotkaniu z Radą Medyczną na temat sytuacji epidemiologicznej.

Müller pytany, jakie ustalenia zapadły na spotkaniu. – Jeśli chodzi o rekomendacje, to one dzisiaj czy jutro będą już zaakceptowane – odpowiedział rzecznik rządu.Ponad 20,26 mln osób w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19

Kalendarz transmisji

Grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych