zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: Kukiz i jego współpracownicy podpisali z PiS umowę programową

09:07, 01.06.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Paweł Kukiz i jego współpracownicy podpisali z PiS umowę programową, dotyczącą konkretnych obszarów. Do współpracy programowej zapraszamy wszystkich, którzy chcą wokół określonych programów z nami współpracować - powiedział rzecznik rządu, Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Porozumienie programowe to efekt wielu spotkań, z których ostatnie odbyło się w poniedziałek w KPRM pomiędzy wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem.

O umowę PiS z Kukiz'15 pytany był we wtorek w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller. - My do współpracy programowej zapraszamy wszystkich, którzy chcą wokół określonych programów, ustaw z nami współpracować. Paweł Kukiz i jego współpracownicy podpisali taką umowę programową, to nie jest umowa koalicyjna, tylko programowa dotycząca konkretnych obszarów - powiedział.

Podkreślił, że w Polskim Ładzie jest kilka punktów, „które są wpisane bezpośrednio właśnie na wniosek Pawła Kukiza”. - Jest to m.in. ten element związany z budowaniem systemów informatycznych do e-partycypacji, czyli żeby obywatele mogli wyrażać swoje zdanie, swoje opinie, inicjatywy właśnie za pomocą systemów informatycznych, czyli żeby przybliżyć decyzje obywateli i ułatwić je - dodał.

- Liczę na to, że te kilka punktów programowych, które zostaną niedługo przedstawione, a są uwzględnione właśnie w tej umowie, wspólnie zrealizujemy. I że też inne osoby w Sejmie będą szukały takiej właśnie merytorycznej programowej współpracy - kontynuował Müller.

Pytany, czy są obszary, w których PiS może liczyć na współpracę posłów innych ugrupowań, pomimo braku takich umów, odparł: „Myślę, że to jest możliwe. W Polskim Ładzie jest wiele punktów programowych, które przynajmniej w sferze deklaratywnej były również popierane przez inne partie polityczne np kwota wolna od podatku, dziesięciokrotnie wyższa niż teraz”.


Wiceprzewodniczący Kukiz’15 przechodzi do PiS. Wraz z nim dwóch posłów