zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: liczę, że prezentacja Nowego Ładu odbędzie się w maju

09:10, 20.04.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Liczę, że prezentacja Nowego Ładu odbędzie się w maju, gdy epidemia będzie już nieco słabsza; w tej chwili najważniejsza jest walka z epidemią, ale zaraz równie ważne będzie realizowanie programu gospodarczego - podkreśli we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Pytany w TVP1 kiedy zostanie zaprezentowanych Nowy Ład, czyli nowy program Prawa i Sprawiedliwości, rzecznik rządu wyraził nadzieję, że stanie się to w maju. - Liczę na to, że to będzie właśnie w maju, gdy epidemia już będzie nieco słabsza - mówił podkreślając, że w tej chwili najważniejsza jest walka z koronawirusem.

- Ale zaraz równie ważne będzie oczywiście realizowanie programu gospodarczego, który pozwoli po epidemii wyjść z kryzysu gospodarczego - zaznaczył Müller.

Konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania planowano na sobotę 20 marca, ale ze względu na ówczesne nasilenie pandemii została ona przełożona. Nowego terminu konwencji dotychczas nie podano.

Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Sasin: Jesteśmy na dobrej drodze, by mogło dojść do odmrożenia gospodarki

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych