zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: Nie ma żadnych przesłanek żeby prezes Obajtek miał ustąpić ze stanowiska

15:12, 26.02.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Nie ma żadnych przesłanek do tego, żeby prezes PKN Orlen Daniel Obajtek miał ustąpić ze stanowiska - oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

„Gazeta Wyborcza” napisała w piątek, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, w czasach, gdy był wójtem Pcimia, „chciał wykończyć firmę swojego wuja. Choć jako samorządowiec nie mógł tego zrobić, kierował w tylnego siedzenia konkurencyjną spółką. Potem skłamał w tej sprawie przed sądem” - podała „Wyborcza”. Gazeta przekonuje, że dowodem na to są nagrania rozmów Obajtka, którymi dysponuje.

Dziennikarze w Sejmie pytali w piątek rzecznika rządu, czy jego zdaniem Obajtek powinien dalej być prezesem spółki.

- Nie ma żadnych przesłanek do tego, żeby prezes Obajtek miał ustąpić ze swojego stanowiska - powiedział Müller.

Biuro prasowe OKN Orlen przekazało, że artykuł pt. „Taśmy Obajtka”, który ukazał się na łamach „GW” oraz na portalu wyborcza.pl zawiera nieprawdziwe informacje, szereg bezpodstawnych sugestii i manipulacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną.

„Nie miał wpływ na działania biznesowe”

Oświadczenie w sprawie publikacji „GW” wydał też prezes firmy TT Plast Tomasz Fortuna, podkreślając, że informacje dotyczące tej firmy, które zostały przedstawione w artykule „GW”, są nieprawdziwe.

„Zaświadczam, że we wskazanym w artykule okresie, czyli od 17 lutego do 28 sierpnia 2009 r. Daniel Obajtek nie kierował spółką TT Plast, nie pełnił w niej żadnej funkcji i nie miał wpływu na jej działania biznesowe” - oświadczył Fortuna.

„GW” opisała rozmowę telefoniczną z 27 sierpnia 2009 r. mężczyzny o imieniu Szymon, który pracuje dla spółki TT Plast. Pyta on przez telefon Daniela Obajtka o wuja, współwłaściciela firmy Elektroplast Romana Lisa, z którym jest skonfliktowany - relacjonuje gazeta.

Dziennik wskazuje, że obecny prezes Orlenu obrzuca wuja najgorszymi obelgami. „Na taśmach słychać, jak wydaje pracownikowi TT Plastu polecenia, zleca rozmowy z klientami, decyduje o urlopach” - czytamy.

Müller: Rząd ma większość, ale w niektórych aspektach się różnimy

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych