zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: Nie ukrywam, że J. Ozdoba w ostatnim czasie zachowywał się w sposób niewłaściwy

13:46, 07.12.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Nie ukrywam, że Jacek Ozdoba w ostatnim czasie zachowywał się w sposób niewłaściwy jak na wiceministra – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do o odebrania części kompetencji wiceministrowi klimatu i środowiska.


Podziel się:   Więcej

Według poniedziałkowego zarządzenia ministra klimatu i środowiska ws. podziału kompetencji w kierownictwie resortu, zadania wykonywane przez wiceszefa resortu Jacka Ozdobę przejął wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Do kompetencji Jacka Ozdoby (polityka Solidarnej Polski) należało określanie szczegółowych zadań oraz nadzorowanie prac Departamentu Gospodarki Odpadami i Departamentu Instrumentów Środowiskowych, a także wykonywanie kompetencji w stosunku do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Rzecznik rządu został zapytany w środę w radiu RMF FM, czy była nadzieja po stronie premiera Mateusza Morawieckiego, że Jacek Ozdoba zdyskredytowany w ten sposób sam odejdzie z rządu. – Że odejdzie z rządu, to ja w to nie wierzę – podkreślił.

Nie ukrywam, że Jacek Ozdoba w ostatnim czasie zachowywał się w sposób niewłaściwy jak na wiceministra i nie powinien w taki sposób się zachowywać – ocenił Müller. – Mówię tutaj o wypowiedziach, które mógłby jako poseł wypowiadać, ale raczej opozycyjny, a nie koalicyjny. Dlatego uważam, że tu trzeba studzić emocje, a nie budować. Zresztą mówiłem o tym osobiście ministrowi Ozdobie – dodał.

Jak podkreślił, „niewłaściwym jest załatwianie różnego rodzaju spraw w takiej publicznej wojence, pyskówce". Dodał, że od debaty wewnątrz są posiedzenia rządu, który bywają burzliwe.

PAP i radio RMF w poniedziałek donosiły o zmianach kompetencji w resorcie opierając się w źródłach zbliżonych do rządu. – Nie może być tak, że w rządzie zaogniane są konflikty. Nie może być na to naszej zgody. To też sygnał, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji w przyszłości – mówił PAP polityk partii rządzącej.


Terlecki o współpracy w ZP: Trudna, ale trwa

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych