zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller o bonie turystycznym: Na tym etapie pomoc jest wystarczająca

09:39, 15.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Wydaje się, że na tym etapie pomoc dla branży turystycznej jest wystarczająca, myślę, że to nie zostanie uzupełnione – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o możliwość objęcia bonem turystycznym emerytów i rencistów.


Podziel się:   Więcej

Müller w TVN24 był pytany czy bon turystyczny obejmie również emerytów i rencistów. Taka poprawka pojawiła się podczas prac nad ustawą w Senacie.

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odrzuciła we wtorek tę propozycję Senatu; poparła natomiast poprawki, zgodnie z którymi bonem zostaną objęte dzieci rodziców pracujących za granicą.

– Dziś mamy posiedzenie Sejmu w tym zakresie. Wydaje się, że na tym etapie ta pomoc jest wystarczająca dla branży turystycznej – powiedział rzecznik rządu.

Jak zaznaczył, „pierwszym cele” bonu jest pomoc branży turystycznej. Dopytywany o ewentualne rozszerzenie bonu na emerytów i rencistów Müller powiedział, że w tej chwili takiej decyzji nie ma. – Myślę, że to nie zostanie uzupełnione – dodał.


Sejm zajmie się m.in. bonem turystycznym
Bon turystyczny niezależny od poziomu dochodów

Bon turystyczny będzie przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów, tak jak w przypadku Programu 500 plus.

Świadczenie w formie bonu – w wysokości 500 zł – będzie przysługiwało osobom pobierającym świadczenie wychowawcze 500 plus oraz dla dzieci umieszczonych w rodzinnej lub instytucjonalnej pieczy zastępczej.

W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie będzie dwa razy wyższe i wyniesie 1000 zł.


Bon turystyczny z poparciem komisji sejmowej. Może być przyznany jeszcze w lipcu
Müller był też pytany o kwestię rekonstrukcji rządu. Jak podkreślił, w tej chwili nie ma żadnej decyzji w tym zakresie i nie spodziewa się, by w najbliższym czasie były podejmowane takie decyzje.


Müller: Na tę chwilę nie ma decyzji co do zmian w rządzie
Rzecznik rządu pytany był też o rozsyłane SMS-y z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przed drugą turą wyborów prezydenckich z alertami, które przypominały, że osoby powyżej 60 roku życia mogą głosować bez kolejki. Müller zwrócił uwagę, że mieliśmy po raz pierwszy do czynienia z sytuacją, gdy w czasie wyborów ogłoszony był stan epidemii.

– To miało na celu zabezpieczenie osób, które są narażone w czasie epidemii na zarażenie. W przypadku zgromadzeń, zależy to od kolejek przed lokalami (wyborczymi) takie ryzyko było większe – wskazał.


Głosowanie w reżimie sanitarnym; pierwszeństwo m.in. dla seniorów i ciężarnych
Rzecznik rządu był też pytany o zapowiedź utworzenia Funduszu Medycznego. Polityk podkreślał, że "to jest aktualny temat" i będzie przegłosowany. – Mamy jeszcze kilka miesięcy, aby w tym roku to przegłosować, przyjąć i później realizować – dodał.


Duda: projekt ustawy o Funduszu Medycznym został złożony w Sejmie

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych