zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller o Nowym Polskim Ładzie: Prezentacja do połowy maja

13:37, 22.04.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Do połowy maja maksymalnie zostanie przedstawiony program Nowego Polskiego Ładu, będzie to albo ten weekend z 8. maja, albo następny - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że będzie to zależało od sytuacji epidemicznej w kraju.


Podziel się:   Więcej

Müller był pytany w czwartek w programie „Tłit” w Wp.pl o to, kiedy zostanie przedstawiony program Nowego Polskiego Ładu; dopytywano go, czy na pewno będzie to 8 maja.

- Do połowy maja maksymalnie, albo to będzie ten weekend z 8. maja, albo następny, liczę, że to jest taka data, która jest możliwa - odpowiedział. Zaznaczył jednocześnie, że sytuację może zmienić ewentualne pogorszenie w sytuacji epidemicznej.

Rzecznik rządu podkreślił, że podczas prezentacji będzie przedstawionych m.in. „kilka elementów o charakterze inwestycyjnym, rozwojowym, infrastrukturalnym w kontekście uzupełniania luk inwestycyjnych w mniejszych powiatach i gminach”.

Jak dodał, Nowy Ład to wiele propozycji - łącznie ok. 100 projektów w ramach 10 kluczowych obszarów.

Müller został zapytany, czy to prawda, że - jak podaje czwartkowa „Gazeta Wyborcza” - rząd planuje wprowadzenie rozwiązań, które pomogą zwalczyć problemy demograficzne, że rozważane jest m.in. zwolnienie z PIT dla młodych rodziców i dofinansowanie zakupu samochodu czy wsparcie dla babć i dziadków opiekujących się wnukami.

Jeśli zajdzie potrzeba „prezydent rozważy zwołanie RBN” ws. sytuacji na Ukrainie
Rzecznik rządu odpowiedział, że „o części z tych rzeczy słyszy po raz pierwszy”.

Konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania, planowano na sobotę 20 marca, ale jak podał PiS ze względu na ówczesne nasilenie pandemii została ona przełożona.

Zgodnie z zapowiedzią Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

RCB: wszystkie dane zostały ponownie i niezwłocznie zabezpieczone

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
08-05-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych