zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller o porozumieniu Zjednoczonej Prawicy: Mniej wzajemnej krytyki

10:12, 28.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w poniedziałek, że w umowie Zjednoczonej Prawicy znalazła się deklaracja dotycząca spotkań w ramach Rady Koalicji. Ważne, żeby nie krytykować zbyt mocno różnic, które pojawiają się w obozie władzy – powiedział.


Podziel się:   Więcej

– W umowie Zjednoczonej Prawicy istnieje deklaracja dotycząca spotkań w ramach Rady Koalicji, podczas których będziemy regularnie ustalać tematy – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia Müller.

Podkreślił, że „ważnym elementem jest to, żeby nie krytykować zbyt mocno w sferze publicznej wszystkich różnic, które pojawiają się w obozie władzy".

– Polem do dyskusji jest Rada Koalicji – wyjaśnił.

Müller powiedział, że w poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie Prezydium Komitetu Politycznego PiS. – Tam możemy spodziewać się formalnego zatwierdzenia postanowień umowy koalicyjnej oraz podziału i wymiany poszczególnych ministerstw przypadających PiS – wskazał.


Kiedy rekonstrukcja rządu? Jest możliwy termin


To potwierdzenie „zobowiązań wobec milionów wyborców”. Liderzy Zjednoczonej Prawicy zawarli umowę koalicyjną
Jak stwierdził, w tym tygodniu będzie „możliwa rekonstrukcja rządu". – Musimy jednak połączyć kalendarz premiera i prezydenta, a pamiętajmy, że pan premier w czwartek i piątek jest w Brukseli w związku ze szczytem Rady Europejskiej – oznajmił.

Podkreślił, że jeżeli nie uda się tego uczynić w tym tygodniu, to najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.Prezydent: Cieszę się, że nadchodzi kompromis w Zjednoczonej Prawicy
Odnosząc się do informacji o wejściu w skład Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że będzie to wzmocnienie całego obozu politycznego.Terlecki: Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie, jako wicepremier

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
30-10-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych