zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: Pracujemy nad tym, w jaki sposób ewentualnie skorygować system rozliczania umów zleceń

12:16, 17.01.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

– Pracujemy w tej chwili, w jaki sposób ewentualnie skorygować system rozliczania umów zleceń, aby zaliczki były co miesiąc wyższe, a nie tak, że na koniec roku jest zwrot podatku – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Müller pytany o ewentualne zmiany w Polskim Ładzie mówił w Radiu Plus, że w tej chwili trwają prace, w jaki sposób „ewentualnie skorygować system rozliczania umów zleceń, aby te zaliczki były co miesiąc wyższe, a nie tak, że na koniec roku na przykład jest zwrot podatku”.

– Takie, niektóre drobniejsze elementy, ale istotne z punktu widzenia części osób będziemy wprowadzać – oświadczył rzecznik rządu.

Przyznał też, że rządowy zespół legislacyjny spotyka się właściwie co tydzień z przedstawicielami prezydenta Andrzeja Dudy.

– My regularnie z zespołem legislacyjnym pana prezydenta też spotykamy się i oni w takich właśnie cyklach zgłaszają nam uwagi – powiedział Müller.


Podatkowy Polski Ład. Nowe rozwiązania od 1 stycznia 2022 r.
1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł.

Jednocześnie znikła ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł.


„Historyczna obniżka podatków”. 1 stycznia 2022 r. wchodzi w życie Polski Ład
Na początku stycznia media informowały o szeregu grup zawodowych i społecznych, które po 1 stycznia otrzymały wyraźnie niższe wypłaty (m.in. niektórzy nauczyciele, funkcjonariusze służb mundurowych, emeryci).

Przedstawiciele rządu zapowiedzieli zmiany, które mają - według nich – naprawić skutki wejścia w życie Polskiego Ładu. Minister finansów podpisał m.in. rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy.


Premier: Polski Ład to zupełnie nowa jakość w polityce państwa
Według resortu finansów dzięki tym przepisom osoby, które otrzymały mniejszą pensję w styczniu, dostaną jak najszybciej wyrównanie wypłaty pensji.

Chodzi – jak wskazano – m.in. o nauczycieli i służby mundurowe. Zaznaczono, że rozporządzenie wprowadza też rozwiązanie, które spowoduje, że nauczyciele akademiccy, których obowiązują inne zasady naliczania kosztów uzyskania przychodów, a zarabiający do 12 800 zł brutto, również otrzymają zwrot nadpłaconych zaliczek.


„Poprosiłem o korektę procedur, które mogły spowodować błędne naliczenie wynagrodzenia netto”

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
06-07-2022
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych