zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: Priorytetem rządu jest ratowanie gospodarki

14:11, 05.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z ministrami i wiceministrami nakreślił scenariusz działań w związku z tarczą antykryzysową; każdy resort ma koncentrować się na ratowaniu miejsc pracy; został przedstawiony plan inwestycji – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu zaznaczył na briefingu prasowym w piątek po spotkaniu, że premier w jego trakcie podziękował wszystkim urzędującym ministrem i wiceministrom za pracę w trudnym okresie ostatnich trzech miesięcy – okresie walki z epidemią koronawirusa oraz trwającego kryzysu gospodarczego.

– Priorytetem rządu jest w tej chwili ratowanie gospodarki przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich wymogów sanitarnych i epidemicznych tak, by liczba osób, które zachorują na koronawirusa cały czas była na takim poziomie, który pozwala zabezpieczyć ich życie i zdrowie oraz opiekę w szpitalach – mówił Müller.

Zaznaczył, że premier nakreślił scenariusz działań rządu na najbliższe kilka miesięcy związanych z tarczą finansową, antykryzysową.

– Każdy resort został zobowiązany dzisiaj, aby skupił się przede wszystkim na tym, by ratować miejsca pracy, by wychodzić z kryzysu gospodarczego w sposób jak najmniej negatywny – podkreślił rzecznik rządu.


Sejm uchwalił tzw. Tarczę 4.0. Będą dopłaty do kredytów i dłuższy zasiłek opiekuńczy
 
 
 
...
 
Rzecznik rządu dodał, że podczas spotkania został przedstawiony scenariusz działań inwestycyjnych, którego szczegóły będą ujawnione w najbliższym czasie.

– Jedną z dźwigni inwestycyjnych, która ma pomóc w ratowaniu miejsc pracy, są duże inwestycje infrastrukturalne, ale również te mniejsze inwestycje zlokalizowane w poszczególnych gminach czy powiatach – powiedział Müller.


Premier: Dzięki tarczy antykryzysowej rząd stara się chronić miejsca pracy