zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: Stanowisko ministra Czarnka nie jest zagrożone; realizuje program PiS

09:17, 25.06.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka absolutnie nie jest zagrożone; realizuje on program PiS, czyli decydowania przez rodziców o tym, jak ich dzieci będą wychowywane – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

W środę posłowie KO złożyli w Sejmie wniosek o odwołanie szefa MEiN Przemysława Czarnka, którego uważają za „niekompetentnego ministra i aroganta”. O złożeniu wniosku poinformowali na wspólnej konferencji prasowej wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej: Rafał Grupiński, Barbara Nowacka, Katarzyna Lubnauer oraz posłanki Krystyna Szumilas i Elżbieta Gapińska.

Rzecznik rządu pytany był w piątek w TVP Info o zarzuty pod adresem szefa MEiN ze strony polityków KO oraz o to, czy stanowisko Czarnka jest zagrożone.

– Absolutnie nie. Pan minister Czarnek realizuje program Prawa i Sprawiedliwości, czyli decydowania o wychowaniu dzieci w tych kluczowych sprawach przez rodziców. To rodzice mają decydować, w jaki sposób dzieci będą wychowywane. Szkoła nie może stać się miejscem, w którym ideologia będzie ponad edukację, a sprawy dotyczące kwestii ideowych, należy zostawić – zresztą co jest wprost określone w konstytucji – rodzicom – powiedział rzecznik rządu.
Jak ocenił, „to jest coś, co może się nie podobać niektórym przedstawicielom opozycji, niektórym działaczom lewicowym”. – Ale szkoła musi być wolna od właśnie takich działań, które będą wymuszały pewnego rodzaju wychowanie. To jest domena rodziców i tak powinno pozostać – zaznaczył.

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
28-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych