zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: Temat ustawy wiatrakowej zamkniemy na tym lub następnym posiedzeniu Sejmu

18:49, 25.01.2023;   autor: msies;   źródło: PAP

Jeżeli nie na tym, to na następnym posiedzeniu Sejmu zamkniemy temat ustawy wiatrakowej – zadeklarował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Jesteśmy otwarci na korekty w tym projekcie, ale takie, które zasadniczo nie zmienią możliwości liberalizacji budowy wiatraków – dodał.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu pytany był w środę o przebieg prac nad tzw. ustawą wiatrakową. Müller zwrócił uwagę, że w sprawie tej ustawy trwają prace na poziomie komisji sejmowych. Dodał, że nie wie, czy na tym posiedzeniu Sejmu odbędzie się głosowanie plenarne w tej kwestii.

– Życzyłbym sobie, żeby tak było, ale czy na to pozwoli kalendarz Sejmu – nie wiem; ale jeżeli nie na tym posiedzeniu Sejmu, to wtedy na następnym zamkniemy temat – zapowiedział.

Rzecznik rządu odniósł się też do pytania o ewentualnej poprawki Solidarnej Polski do ustawy wiatrakowej mówiące, że w każdym miejscu, w którym mają stanąć wiatraki, powinno odbyć się referendum wśród mieszkańców.

Jesteśmy otwarci na różne korekty w tym projekcie, takie, które zasadniczą nie zmienią możliwości liberalizacji budowy wiatraków, ale z uszanowaniem głosu lokalnej społeczności, i te przepisy, które wyszły z rządu, naszym zdaniem już te kryteria spełniają. Jeśli parlament uzna inaczej, pewne modyfikacje są możliwe – zaznaczył Müller.


Sejmowe komisje rozpoczęły posiedzenie ws. projektów wiatrakowych