zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: Tusk „zapomniał” ważnych o spotkaniach premiera

15:15, 22.10.2021;   autor: ansa;   źródło: PAP

Lider PO Donald Tusk, pisząc o rozmowie premiera Mateusza Morawieckiego z Marine Le Pen, zapomniał, że szef polskiego rządu spotkał się m.in. z prezydentem Francji, kanclerz Niemiec, premierem Hiszpanii, grupą V4, przewodniczącą KE – oświadczył w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

W piątek lider PO przekazał, że w czwartek odbył w Brukseli szereg rozmów z europejskimi politykami. – Moi wczorajsi rozmówcy: przewodnicząca Komisji (Europejskiej) oraz przywódcy Austrii, Chorwacji, Irlandii, Grecji, Niemiec, Słowenii, Słowacji bardzo przejęci dylematem, jak zatrzymać Polskę w Unii, jak ochronić praworządność i równocześnie odblokować środki. PiS stał się problemem całej UE – napisał na Twitterze.

W drugim tweecie Tusk dodał: – W tym czasie premier Morawiecki spotyka się w Brukseli z proputinowską i eurosceptyczną liderką skrajnej prawicy Marine Le Pen.

Na wpisy te odpowiedział na Twitterze rzecznik rządu.

– Pan Donald Tusk „zapomniał” o spotkaniach premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Francji, kanclerz Niemiec, premierem Hiszpanii, grupą V4, przewodniczącą KE. „Zapomniał” również o swoich osobistych spotkaniach z W. Putinem i o tym, kto mówił „o naszym człowieku w Moskwie”... – napisał na Twitterze Müller. W piątek rano w Brukseli rozpoczął się drugi dzień szczytu Unii Europejskiej. Obrady są poświęcone migracji oraz cyfrowej transformacji Europy, w tym bezpieczeństwu cybernetycznemu.

W czwartek liderzy 27 państw UE dyskutowali o cenach energii, pandemii COVID-19, migracji, handlu międzynarodowym, praworządności i cyfryzacji.

W czwartek unijni przywódcy uzgodnili konkluzje szczytu w kwestii cen energii. Szefowie państw i rządów chcą, by Komisja Europejska zbadała działanie rynku gazu i prądu oraz unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 (ETS).


Spotkanie premiera Morawieckiego z Marine le Pen dotyczyło współpracy w PE

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
02-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych