zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: W ciągu kilku tygodni zostaną podpisane umowy na budowę kolejnych odcinków drogi S6

13:33, 16.04.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

W ciągu kilku tygodni zostaną podpisane umowy na budowę drogi S6 na odcinku Bożepole Wielkie, przez Lębork, do Słupska - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Podał, że na budowę 72 km drogi zostanie przeznaczone ponad 3 mld zł.


Podziel się:   Więcej

W piątek przy udziale premiera Matusza Morawieckiego podpisano umowy na realizację Obwodnicy Metropolii Trójmiasta.

Rzecznik rządu Piotr Müller na konferencji prasowej zorganizowanej w okolicy miejscowości Milwino poinformował, że oprócz „podpisanej dzisiaj umowy w najbliższych kilku tygodniach zostaną podpisane umowy na odcinki drogi od Bożegopola Wielkiego, przez Lębork, do Słupska”.

- W tej chwili kończą się procedury przetargowe. To są 72 kilometry kolejnych dróg w standardzie ekspresowym i ponad trzy miliardy złotych, które będą zainwestowane w drogę S6 - mówił Müller. - Już lada moment na tych odcinkach będzie plac budowy - zapewnił.

Mówiąc o trasie kaszubskiej - która jest odcinkiem drogi S6 - rzecznik rządu podkreślił, że „w ciągu najbliższych miesięcy będzie ona finalizowania”.

- To pozwoli przede wszystkim Rumii, Redzie i mieszkańcem Wejherowa na odciążenie tego ruchu, który przez te miasta w tak dużej ilości był kierowany, ze względu na to, że tą trasą wiele osób jechało w kierunku zachodu - powiedział rzecznik rządu.

Premier o realizacji Obwodnicy Metropolii Trójmiasta: Przyniesie nowe szanse