zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Müller: W najbliższych tygodniach będziemy przedmiotem ataku dezinformacyjnego

16:17, 16.06.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Rano odbyło się posiedzenie RZZK w wąskim gronie dotyczące cyberataków, które były podejmowane w ostatnich tygodniach, w ostatnich miesiącach, które miały charakter zorganizowany - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

W Sejmie w środę odbyły się tajne obrady, podczas których prezentowana była informacja rządu dotycząca cyberataków na Polskę.

Po zakończeniu posiedzenia rzecznik rządu w rozmowie z dziennikarzami relacjonował, że po wysłuchaniu informacji odbyła się debata oraz były zadawane pytania przez posłów. – Jeżeli chodzi o kwestie związane z działaniami podejmowanymi w ostatnich tygodniach i miesiącach, dzisiaj ta informacja została przedstawiona na posiedzeniu Sejmu – przekazał.

– W najbliższym czasie odbędą się oczywiście posiedzenia właściwych organów poszczególnych gremiów rządowych oraz sejmowych, domyślam się, że będzie to również komisja ds. służb specjalnych w ramach działalności sejmowej – dodał.

Müller poinformował, że w środę rano odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w wąskim gronie, dotyczące „tych wszystkich działań, które były podejmowane w ostatnich tygodniach, w ostatnich miesiącach, które miały charakter zorganizowany”.

Niejawne posiedzenie Sejmu ws. cyberataków
 
 
 
...
 

„W najbliższych tygodniach będziemy przedmiotem ataku dezinformacyjnego”


Müller podkreślał, że działania dezinformacyjne są prowadzone w sposób zorganizowany.

– Właściwe służby podejmują działania, żeby zidentyfikować niektórych autorów tych działań – poinformował rzecznik rządu na briefingu prasowym. Zaznaczył, że na obecnym etapie informacje w tej kwestii są objęte klauzulą niejawności.

Rzecznik rządu powiedział, że „w najbliższym czasie spotkamy się z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi, które mieszają informacje prawdziwe z informacjami, które są całkowicie nieprawdziwe” . – Już teraz do niektórych redakcji trafiają spreparowane informacje na temat poszczególnych polityków, które są nieprawdziwe, w całości zmanipulowane, wytworzone na nowo i nieprawdziwe – stwierdził.

– Chciałbym serdecznie uczulić wszystkich dziennikarzy i całą opinię publiczną, że będziemy przez najbliższe tygodnie, a może przez dłuższy okres przedmiotem jako cała Polska, jako klasa polityczna od prawa do lewa bez względu na barwy polityczne przedmiotem bezprecedensowego ataku informacyjnego i dezinformacyjnego, w związku z tym również chciałem na to również uczulić opinię publiczną – dodał Müller.

Niejawne posiedzenie Sejmu: obrady w szczególnym rygorze dla posłów i dla dziennikarzy

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych