zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: w związku podtopieniami w Warszawie premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb

18:31, 29.06.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

W związku z trudną sytuacją w Warszawie związaną z podtopieniami premier Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

„W Warszawie trudna sytuacja związana z podtopieniami w wielu miejscach miasta. Pan premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych” - oświadczył na Twitterze rzecznik rządu.

W poniedziałek po godz. 16 nad Warszawą rozpętała się ulewa. Jak przekazał kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej, w ciągu godziny od rozpoczęcia ulewy strażacy otrzymali już około 300 zgłoszeń. – Najwięcej zgłoszeń dotyczy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza - powiedział dodając, że strażacy cały czas otrzymują kolejne zgłoszenia. Wskazał, że interwencje dotyczą głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych.

Zalana jest m.in. Trasa Łazienkowska w rejonie Torwaru, ul. Grójecka na wysokości ul. Racławickiej i Wisłostrada w kierunku Łomianek na wys. Spójni. Pod wodą był także Plac Trzech Krzyży. Woda ze studzienek wybijała na ok. 1 metra w górę. Ogromne ilości wody spływały ulicą Książęcą, która łączy Plac Trzech Krzyży z Powiślem. Samochody brodziły w niej powoli, zanurzone do połowy kół.
13. posiedzenie Senatu – dzień drugi

Zalane domy i gospodarstwa. Premier udał się na Podkarpacie w związku z powodziami
Woda zalała także ulice położone na prawobrzeżnej części stolicy. Deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, sięgała na poziom kilkunastu centymetrów - m.in. na ul. Francuskiej i Zwycięzców. Nieco lepiej było na ul. Fieldorfa i w okolicach ul. Ostrobramskiej.

– Warszawskich strażaków w działaniach wspomogą m.in. strażacy z Legionowa - podał PAP rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski. Rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń przekazała PAP, że z powodu ulewy zamknięta zostaje stacja metra Ratusz Arsenał. "Pociągi nie będą się na niej zatrzymywały - przekazała.

Nie działa sygnalizacja świetlna w wielu miejscach stolicy - m.in. na Placu Zawiszy, na Rondzie ONZ oraz w pobliżu węzła Marsa. Służby pracują nad usunięciem awarii.

Prezydent: Mieszkańcy powiatów dotkniętych przez deszcze mogą liczyć na pomoc

Kalendarz transmisji

Sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych