zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: Zakładam, że partie są gotowe do kompromisu, jeśli miałaby być inna sytuacja w Senacie

15:47, 14.10.2019;   autor: akune, msies;   źródło: PAP

– Zakładam, że partie polityczne są gotowe do jakiegoś kompromisu, jeżeli nawet miałaby być inna sytuacja w Senacie – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w poniedziałek, pytany o ewentualną utratę samodzielnej większości PiS w izbie wyższej parlamentu.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu pytany przez dziennikarzy przed siedzibą PiS o ewentualną utratę samodzielnej większości w Senacie odpowiedział, że „rząd formułuje Sejm”. – Mamy samodzielną większość – największy wynik wyborczy w historii Rzeczypospolitej. To jest tylko powód do radości i podziękowań dla wszystkich Polaków, że zdecydowali, by Prawo i Sprawiedliwość otrzymało największy w historii wynik do Sejmu – mówił.

Minister zadeklarował, że jego ugrupowanie „spokojnie sformuje” rząd. – Zakładam, że partie polityczne są gotowe do jakiegoś kompromisu, jeżeli nawet miałaby być inna sytuacja w Senacie. Nie znam oficjalnych wyników do Senatu, zobaczymy – dodał Müller.

Według nieoficjalnych doniesień, partie opozycyjne zdobyły 51 mandatów, co daje im większość w 100-osobowej izbie.


Prezydent o wyborach do parlamentu: To było piękne święto demokracji
 
 
 
...
 
Rzecznik rządu poinformował, że w trakcie spotkania w siedzibie PiS w poniedziałek dziękowano za pracę liderom partii w poszczególnych strukturach.

Wcześniej polityk zadeklarował, że skład nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości zostanie ogłoszony w ciągu 2–3 tygodni.

Prawo i Sprawiedliwość wygrało niedzielne wybory do Senatu z wynikiem 44,71 proc. głosów – wynika z danych PKW z 99,5 proc. obwodów. Drugi wynik osiągnęła Koalicja Obywatelska – 35,46 proc., a trzeci PSL – 2,30 proc.

Według danych PKW z 99,49 proc. komisji wyborczych: PiS otrzymało w wyborach do Sejmu 43,76 proc., KO – 27,24 proc., SLD – 12,52 proc., PSL – 8,58 proc., Konfederacja – 6,79 proc.

Cząstkowe wyniki wyborów

Prawo i Sprawiedliwość wygrało niedzielne wybory do Senatu z wynikiem 44,71 proc. głosów - wynika z danych PKW z 99,5 proc. obwodów. Drugi wynik osiągnęła Koalicja Obywatelska – 35,46 proc., a trzeci PSL – 2,30 proc.

Według danych PKW z 99,49 proc. komisji wyborczych: PiS otrzymało w wyborach do Sejmu 43,76 proc., KO – 27,24 proc., SLD – 12,52 proc., PSL – 8,58 proc., Konfederacja – 6,79 proc.


Wybory do parlamentu. Znamy dane z ponad 99 komisji wyborczych