zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Müller: Życzyłbym sobie, by ustawa posła Hoca była na najbliższym posiedzeniu Sejmu

14:19, 17.01.2022;   autor: akune;   źródło: IAR

Rzecznik rządu Piotr Müller opowiada się za dalszymi sejmowymi pracami nad ustawą o weryfikacji covidowej autorstwa posłów PiS. Tymczasem rząd zastanawia się nad nową formułą Rady Medycznej przy premierze.


Podziel się:   Więcej

W piątek 13 z 17 jej członków złożyło rezygnację, argumentując, że ich rekomendacje nie przekładają się na działania rządu w walce z koronawirusem.

Rzecznik rządu powiedział Polskiemu Radiu, że jest wdzięczny ekspertom, którzy dotychczas doradzali premierowi w sprawie epidemii.

– Ale to nie jest tak, że Rada Medyczna zastępowała wszystkie inne gremia – zaznaczył Piotr Müller. Jak mówił, rząd korzysta też z rad ekspertów zajmujących się np. gospodarką i edukacją, stąd potrzeba wyważenia wszystkich argumentów.

– Z jednej strony racje medyczne, z drugiej gospodarcze, społeczne, edukacyjne. Mamy konsultantów krajowych w różnych dziedzinach, dyscyplinach medycznych i z ich pomocy nadal będziemy korzystać – zapewnił rzecznik rządu.


Müller o nowej formule Rady Medycznej: Wypracowywane są decyzje z szefem MZ
Piotr Müller pytany o tempo dalszych prac nad tzw. ustawą posła Czesława Hoca zadeklarował, że jest za tym, by projekt był dalej rozpatrywany w Sejmie, nawet mimo sprzeciwu części klubu PiS.

Rzecznik rządu zastrzegł, że w tej sprawie wypowiada się jako poseł, który postrzega nowe przepisy jako kompromisowe.

– Życzyłbym sobie, żeby ta ustawa była na najbliższym posiedzeniu Sejmu, chciałbym, aby jakieś rozwiązania z niej mogły wejść w życie. To jest jeden z elementów, który pozwala na to, aby mocniej egzekwować niektóre obostrzenia i lepiej weryfikować rozwój epidemii. Natomiast w naszym społeczeństwie jest bardzo dużo osób, które obawiają się tego typu rozwiązań. Aczkolwiek ta konkretna ustawa jest kompromisowa, bo ona przyjmuje i szczepienia, i możliwość weryfikacji testem, w związku z tym nie obliguje do szczepień – oświadczył rzecznik rządu.


CIR: Formuła Rady Medycznej zostanie zmieniona po rezygnacji części członków
Pytany o możliwe działania w związku z rozwojem wariantu omikron koronawirusa, Piotr Müller powiedział, że podejmując dalsze decyzje, rząd będzie się opierał na wydolności systemu ochrony zdrowia. To, jak dodał, przede wszystkim liczba wolnych miejsc w szpitalach. Minister podkreślił, że rząd stale zachęca do szczepień.

– Aczkolwiek chyba dochodzimy do takiego momentu, w którym ciężko jest już argumentami przekonywać kolejne osoby – przyznał rzecznik rządu.


Premier podziękował za współpracę odchodzącym członkom Rady Medycznej

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych