zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z Młodzieżową Radą Muzeum II Wojny Światowej

19:49, 01.03.2021;   autor: msies;   źródło: KPRP

W ramach akcji „Młodzi w Pałacu” Doradca Prezydenta RP ds. młodzieży Łukasz Rzepecki uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej. Wydarzenie miało charakter spotkania hybrydowego ze względu na sytuację epidemiczną.


Podziel się:   Więcej

Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej składa się z czternastu przedstawicieli młodego pokolenia i pełni rolę konsultacyjną w stosunku do Muzeum. Jednym z celów tego projektu jest rozpowszechnianie wiedzy historycznej oraz promowanie wśród młodzieży uczestnictwa w kulturze, a także w życiu publicznym.

W trakcie rozmowy dyskutowano m.in. o: wzmocnieniu kompetencji młodzieżowych rad w stosunku do jednostek samorządu terytorialnego, współorganizowaniu imprez kulturalnych czy konkursów edukacyjnych związanych z promowaniem świadomości historycznej oraz budowaniem tradycji patriotycznej.

Poruszono również temat edukacji w szkołach oraz na uczelniach wyższych, uwzględniając nauczenie historii poprzez wykorzystywanie w tym celu nowoczesnych technologii.

„Młodzi w Pałacu”


„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

„Młodzi w Pałacu”. Wideokonferencja z udziałem prezydenckich doradców

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych