zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Młodzi w Pałacu”. Spotkanie z Młodzieżowymi Radami Jastrzębia-Zdroju oraz Piekar Śląskich

14:45, 18.05.2021;   autor: akune;   źródło: KPRP

Doradca prezydenta Łukasz Rzepecki rozmawiał z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Jastrzębia-Zdroju oraz Piekar Śląskich. Konsultacje wpisują się w cykl spotkań z przedstawicielami Młodzieżowych Rad Miast, Gmin, Powiatów oraz Województw.


Podziel się:   Więcej

W trakcie spotkania, które miało formę wideokonferencji, rozmawiano o wpływie pandemii na sposób funkcjonowania Młodzieżowych Rad.

Młodzież z Jastrzębia-Zdroju poinformowała Doradcę o swoim projekcie zorganizowanym wspólnie z lokalnymi samorządowcami zwalczającym negatywne skutki pandemii z uwzględnieniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz o zbiórce dla bezdomnych i dla domu opieki społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Dyskutowano także o inicjatywach młodzieży z Piekar Śląskich dotyczących współpracy ze schroniskiem dla zwierząt, przeglądem twórczości artystycznej, sprzątaniem miasta razem z lokalnymi samorządowcami czy akcją „koperty życia”. Ma ona na celu dystrybucję wśród seniorów kopert, w których znajduje się naklejka do umieszczenia w widocznym miejscu oraz formularz na temat stanu zdrowia seniora.

„Koperta życia” w razie wypadku znacznie ułatwi pracę medykom i przyspieszy czas ich reakcji, a co za tym idzie zwiększy szanse na ratunek dla seniora.

Rozmowa doradcy z młodzieżowymi radnymi dotyczyła także spraw związanych z ekologią, edukacją oraz ustawą o młodzieżowych radach mającą na celu wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.


Młodzi w Pałacu. Wideokonferencja z Lubelską Ligą Gier Miejskich
„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie.

„Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.


„Współpraca z młodymi ludźmi jednym z priorytetów prezydentury Andrzeja Dudy”

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
16-06-2021
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych