zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Młodzi w Pałacu. Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Homo Politicus

19:43, 12.04.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Łukasz Rzepecki, Doradca Prezydenta RP ds. polityki młodzieżowej odbył wideokonferencję z przedstawicielami Stowarzyszenia Homo Politicus – Michałem Piaseckim oraz Adrianem Bieluniem. To kolejne spotkanie w ramach konsultacji z młodzieżą – „Młodzi w Pałacu”.


Podziel się:   Więcej

Doradca Rzepecki dyskutował z członkami Stowarzyszenia o Centrum Kieleckich Inicjatyw Obywatelskich, które ma na celu wsparcie młodzieżowej aktywności organizacji pozarządowych. Poruszono także sprawę projektu Rzecznika Spraw Lokalnych, który służył podniesieniu poziomu wiedzy i świadomości młodych ludzi na temat rozwiązywania lokalnych problemów poprzez rzecznictwo oraz tworzenie różnorodnych form komunikacyjnych.

Przedstawiciele Homo Politicus rozmawiali również z Doradcą o sposobach na partycypację oraz zachęcenie młodych ludzi do działalności obywatelskiej oraz zwracali uwagę na kwestie związane ze sprawami klimatu.

Stowarzyszenie Homo Politicus jest członkiem Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.

„Młodzi w Pałacu” to cykl spotkań i konsultacji z przedstawicielami młodego pokolenia – poznanie ich problemów oraz wspólne znalezienie pomysłów na ich rozwiązanie. „Młodzi w Pałacu” to platforma dialogu o sprawach i przyszłości młodych ludzi.

„Młodzi w Pałacu”. Wideokonferencja z udziałem prezydenckich doradców