zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Młodzież nie jest obojętna na losy innych”. Małżonka prezydenta wzięła udział w gali konkursu „Solidarna szkoła”

13:53, 01.12.2015;   autor: akune;   źródło: PAP

Szkoły, które samodzielnie zebrały najwięcej środków na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin, nagrodzono na gali konkursu „Solidarna szkoła”, która odbyła się we wtorek w Pałacu w Wilanowie. W uroczystości wzięła udział małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.


Podziel się:   Więcej

Pierwsza dama objęła wtorkową galę konkursu „Solidarna szkoła” honorowym patronatem. Podczas uroczystości Agata Kornhauser-Duda wręczyła specjalne wyróżnienie dla II LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

– Państwo reprezentujecie te społeczności szkolne, które mają duże poczucie wspólnoty i angażują się w pomoc tym, którzy akurat tej pomocy potrzebują. I co jest bardzo ważne, to fakt, że właśnie młodzież bardzo często angażuje się w te akcje, nie jest obojętna na losy swoich koleżanek i kolegów. Czasami tylko potrzebują, żebyśmy my - nauczyciele, włączyli się do tych akcji. Dlatego bardzo cieszę się, że projekt Fundacji Świętego Mikołaja daje okazję do takiej współpracy – mówiła małżonka prezydenta, gratulując tegorocznym nagrodzonym.

Kornhauser-Duda gratulowała też nauczycielom. – Dzięki udziałowi w tym projekcie uczycie też państwo młodzież, jak zmieniać świat na lepsze – podkreśliła.


Duda: człowiek uczy się całe życie. Prezydent na inauguracji roku szkolnego
Projekt Fundacji Świętego Mikołaja

W konkursie prowadzonym w ramach programu Stypendia św. Mikołaja wzięło udział 69 szkół, które zebrały łącznie 90,6 tys. zł, czyli o 12 tys. więcej niż w zeszłym roku.

Fundacja Świętego Mikołaja, która jest organizatorem konkursu, do każdego 500 zł zebranego przez szkoły dołoży drugie tyle.

Szkoły nagrodzono w czterech kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, szkoły podstawowe i gimnazjalne w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców oraz szkoły ponadgimnazjalne w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców.

Stypendia przyznawane są od pięciu lat; do tej pory przyznano 1127 stypendiów, wynoszących łącznie ponad 2,1 mln zł.

Celem programu Stypendia św. Mikołaja jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń. Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych (powyżej 4 klasy), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych