zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Mobilne Muzeum Multimedialne gości w Kartuzach

16:02, 30.07.2018;   autor: akune;   źródło: Twitter, KPRP, IAR

Tłumy przyciąga Mobilne Muzeum Multimedialne, które tym razem stanęło w Kartuzach w woj. pomorskim. Inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy spotyka się z niezwykle pozytywnym odbiorem.


Podziel się:   Więcej

Wystawa jeździ po Polsce z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku na dużym ekranie wita nas sześciu ojców niepodległości. Jednym kliknięciem palca można poznać biografie Józefa Piłsudskiego czy Wojciecha Korfantego, a na koniec można zrobić sobie z nimi zdjęcie, które otrzymamy mailem.

Jest też Order Orła Białego i przybliżona sylwetka świętej pamięci Ireny Szewińskiej, która otrzymała to najważniejsze polskie odznaczenie. Tuż obok stoi holobox – w wymiarze 3D tak jakby na wyciągnięcie ręki oglądać można siedem skarbów symbolizujących narodową tożsamość. Wśród nich jest włócznia świętego Maurycego - pierwszy polski symbol władzy państwowej.

Oprócz tego są jeszcze zdjęcia i historie Polaków, którzy zrewolucjonizowali świat swoimi wynalazkami. Wśród nich na przykład chemik Kazimierz Funk – autor terminu witamina.


Prezydent otworzy Mobilne Muzeum Multimedialne
Mobilne Muzeum odwiedzi 56 miast

Mobilne Muzeum w poniedziałek w Kartuzach będzie czynne do 18.00, a we wtorek w godz. 12.00-16.00. Wstęp jest bezpłatny.

Mobilne Muzeum Multimedialne odwiedzi łącznie 56 miast w całej Polsce. Kolejne przystanki w Ustce, Władysławowie i w Gdańsku.Mobilne Muzeum Multimedialne wyruszy w Polskę

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
28-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych