zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Mój rząd przyjął właśnie kluczowe zmiany proponowane w ramach Polskiego Ładu”

21:32, 08.09.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Mój rząd przyjął właśnie kluczowe zmiany proponowane w ramach Polskiego Ładu; oznaczają one historyczną obniżkę podatków i potężny impuls dla budowy silnej klasy średniej, na tej zmianie zyskają miliony Polaków - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

„Mój rząd przyjął właśnie kluczowe zmiany proponowane w ramach Polskiego Ładu. Oznaczają one historyczną obniżkę podatków i potężny impuls dla budowy silnej klasy średniej. Na tej zmianie zyskają miliony Polaków - 90 proc. Obywateli zyska na niej lub będzie ona dla nich neutralna” - napisał premier Morawiecki na Facebooku.

„Nic dziwnego, że wzbudza to agresywne reakcje środowisk politycznych III RP” - zaznaczył szef rządu. Jak dodał, „to one odpowiadają za wiele skandalicznych decyzji ekonomicznych i politycznych, które były przyczyną biedy milionów ludzi, pomiatania pracownikami, pogardy dla słabszych i bogacenia się nielicznych”.

Mieszkanie bez wkładu własnego. Projekt ustawy na posiedzeniu rządu
„Kończymy z takim myśleniem raz na zawsze” - oświadczył. Premier zapowiedział: podnosimy kwotę wolną od podatku do 30 tys. złotych, podnosimy drugi próg podatkowy do 120 tysięcy złotych, prawie 9 mln Polaków przestanie płacić podatek PIT, 16,5 miliarda złotych zostanie w kieszeniach Polaków, bardzo poważnie wzmocnimy wciąż niedofinansowany sektor opieki zdrowotnej.

Polski Ład nie jest jednym z wielu programów społecznych - to zmiana systemowa, motor rozwoju gospodarczego i społecznego Polski na wiele lat. Od kilku miesięcy prowadzimy konsultacje społeczne w całej Polsce, omawiamy i zmieniamy Polski Ład z Polkami i Polakami. Robimy to, bo zależy nam na tym, żeby to im służyły te zmiany. Wspólnie zmienimy nasz kraj na lepsze” - podkreślił Mateusz Morawiecki.

W środę rząd przyjął projekty kilku ustaw związanych z programem Polski Ład, w tym projekt ustawy o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym oraz o spłatach tego kredytu dokonywanych w związku z powiększeniem gospodarstwa domowego. Rada Ministrów przyjęła także zmiany w systemie podatkowym w ramach Polskiego Ładu.


Morawiecki: Rząd przyjął projekty zmian podatkowych w ramach Polskiego Ładu

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
29-11-2022
  • Briefing marszałka Tomasza Grodzkiego 10:50
  • 54. posiedzenie Senatu RP X kadencji - dzień pierwszy 11:00
  • Posiedzenia sejmowych komisji stałych 11:00
  • Udział prezydenta Andrzeja Dudy w posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego 12:00
  • Prezydent Andrzej Duda na święcie Dnia Podchorążego 17:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych