zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Mój szkolny kolega z misji”. Laureaci konkursu odebrali nagrody

16:21, 24.05.2019;   autor: akune;   źródło: IAR

Ponad 52 tys. zł zostanie przekazanych na remont przedszkola w Rezeget w Egipicie, prowadzonego przez zgromadzenie Franciszkanek Misjonarek Maryi. Środki zostały zebrane przez uczestników 18. konkursu „Mój szkolny kolega z misji”, zorganizowanego przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Podczas uroczystej gali w Sejmie laureaci odebrali nagrody.


Podziel się:   Więcej

Wicemarszałek Senatu Maria Koc wręczyła dyrektorowi Dzieła Pomocy „Ad Gentes” księdzu Zbigniewowi Sobolewskiemu wygrawerowany orzeł senacki. Maria Koc dziękowała za organizację konkursu oraz zaangażowanie się dzieci i młodzieży na rzecz misji.

Przypomniała, że poza granicami kraju pracuje ponad 2 tys. polskich misjonarzy i misjonarek. – Poprzez swoją działalność wspieracie misjonarzy, ale otwieracie też nasze serca na potrzeby drugiego człowieka – mówiła do organizatorów konkursu Maria Koc.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji biskup Jerzy Mazur zaznaczył, że hasłem tegorocznego konkursu były słowa: „Z Janem Pawłem II na misyjnych drogach”.

– Rozpoczął swój pontyfikat w niedzielę misyjną i te słowa, które wypowiedział były zaproszeniem dla nas wszystkich, abyśmy nieśli Chrystusa innym, tak jak do naszej Ojczyzny Kościół przyniósł Chrystusa ponad 1050 lat temu – mówił biskup Jerzy Mazur.

Konkurs „Mój szkolny kolega z misji" zorganizowano w czterech kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i charytatywnej. Wzięło w nim udział 5 tys. dzieci i młodzieży z 380 szkół. Konkurs adresowany był do uczniów szkoły podstawowej i ostatnich klas gimnazjum. W jego organizację na poszczególnych etapach zaangażowało się około 1500 nauczycieli i wychowawców.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: minister edukacji narodowej Anna Zalewska, nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio (czyt. Penakio) oraz przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji biskup Jerzy Mazur.

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych