zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: budowa dróg lokalnych jest kluczowym elementem naszej polityki

16:25, 08.07.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Fundusz Dróg Samorządowych, budowa, rozwój sieci dróg lokalnych jest kluczowym elementem realizowanego przez rząd planu gospodarczego - podkreślił w środę w Szydłowcu premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu na wspólnym briefingu z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem podkreślił, że rozwój dróg lokalnych gminnych i powiatowych, pozwala doprowadzić ruch, transport, turystów i przedsiębiorców do mniejszych miejscowości. To – jak podkreślił – „kluczowy element planu gospodarczego”, który jest realizowany przez rząd. Wskazał na prowadzenie nowych przedsięwzięć, inwestycji w każdej gminie i powiecie.

Zdaniem premiera, rozbudowa dróg lokalnych pozwala wyrównywać szanse i „być kołem zamachowym w mniejszych ośrodkach”. Według niego, dzięki prowadzonym inwestycjom, z mniejszych miejscowości nie muszą wyjeżdżać młodzi ludzie.

– Szydłowiec przez wiele lat cierpiał z powodu bardzo wysokiego bezrobocia i dalej tutaj są tereny chłonne nowych miejsc pracy. Żeby tak się działo, musimy rozwijać inwestycje lokalne – dodał.

Premier: To jeden z największych programów mordernizacyjnych
 
 
 
...
 
Premier zaznaczył, że w ostatnich miesiącach w ramach funduszu dróg samorządowych dla powiatu szydłowieckiego przeznaczonych zostało ponad 5 milionów złotych.

Morawiecki ocenił, że Fundusz Dróg Samorządowych jest „ukoronowaniem naszej wiarygodności”. Dzięki niemu – według premiera – zrealizowano już „tysiące” projektów, a w kolejnych latach Fundusz będzie rozwijany. Adamczyk apeluje do samorządowców o aplikowanie o środki z funduszu

Andrzej Adamczyk minister infrastruktury zaznaczył, że w tym roku w ramach funduszu w Polsce wyremontowanych zostanie ponad 3,5 tys. kilometrów dróg. Wykonanych zostanie 2.4 tys. inwestycji na kwotę około 3,2 mld złotych.

– Te zadania to tysiące miejsc pracy. To zadania zlecane polskim firmom działającym w wymiarze gminnym czy powiatowym, często firmom rodzinnym. To nie wielkie gigantyczne globalne firmy budowlane, ale właśnie rodzime firmy przejmują te zadania i tak będzie też w roku 2021 – podkreślił Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury zaapelował jednocześnie do samorządowców o aplikowanie o środki z funduszu.

– Fundusz Dróg Samorządowych w kwocie 36 mld złotych działa, ma się bardzo dobrze, a samorządy czerpią z niego w pełnej wysokości. Nie ma samorządowca, który nie doceniałby tego programu. Każdy mówi „ten program rządowi Prawa i Sprawiedliwości się udał, trzymajcie tak dalej”, dlatego zachęcam i zapraszam wszystkich samorządowców, aby od jutra kontaktowali się z właściwymi urzędami wojewódzkimi i składali wnioski do Fundusz Dróg Samorządowych – dodał.

Podkreślił, że rozwój infrastruktury drogowej jest oczekiwany przez Polaków. – Polacy oczekują bezpiecznych przewidywalnych, komfortowych dróg, chodników, przejść dla pieszych. To wszystko gwarantuje rządowy fundusz wsparcia, jakim jest Fundusz Dróg Samorządowych – powiedział Adamczyk.

Powstanie Fundusz Dróg Samorządowych. Ustawa podpisana

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych