zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki dla Bloomberga: Powinny być ostre sankcje wobec Rosji

08:16, 08.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Przypadek lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego pokazuje, jak Rosja traktuje swoich obywateli i liderów; w tej kwestii potrzebne jest nie tylko potępienie, ale też bardzo ostre sankcje – powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorek w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.


Podziel się:   Więcej

Szef polskiego rządu nawiązał do wypowiedzi niemieckich polityków, w tym minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer.

– Uważam, że decydenci zmienią swoje decyzje. Już właściwie przyznali, że (Nord Stream 2) to projekt polityczny, ponieważ bez politycznego zaangażowania projekt ten już zostałby porzucony – powiedział premier.


Grupa europosłów apeluje o zablokowanie Nord Stream 2

„Białoruś i sprawa Nawalnego to ostatni dzwonek dla Niemiec i UE ws. Nord Stream 2”

– Ostatnie wydarzenia na Białorusi, gdzie Rosja grozi interwencją, i próba otrucia lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego powinny być „ostatnim dzwonkiem alarmowym" dla Niemiec w kwestii stanowiska tego kraju i UE ws. Nord Stream 2 – powiedział polski premier.

– Odnosząc się do ostatnich wydarzeń na Białorusi, gdzie (prezydent Rosji Władimir) Putin wyraźnie grozi interwencją, i to, co zrobił Nawalnemu, to powinien być ostatni dzwonek alarmowy dla Niemiec w kwestii stanowiska Niemiec i UE odnośnie do Nord Stream 2 – powiedział Mateusz Morawiecki w wyemitowanym we wtorek wywiadzie dla telewizji Bloomberg.


Premier o próbie otrucia Nawalnego: Mamy do czynienia z wrogim reżimem
Spytany o konsekwencje dla Niemiec, Polski i UE w razie przerwania prac nad Nord Stream 2, Morawiecki przyznał, że projekt ten „jest bardzo niebezpieczny dla Ukrainy, ponieważ (Ukraińcy) zostaliby całkowicie odcięci od (...) możliwości tranzytu (gazu)”.


– Ukraińcy mają system gazociągów, który został zbudowany, żeby przesyłać gaz do Europy Zachodniej (...) – podkreślił szef polskiego rządu.


Niemcy stawiają znak zapytania przy Nord Stream 2. Powodem otrucie Nawalnego
„Nie interweniujemy na rynku w niepewnych czasach”

– Nie interweniujemy na rynku w czasach takich jak obecne, w sytuacji „nieoczekiwanego rozwoju wydarzeń”, ale polski bank centralny tego nie wyklucza – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla telewizji Bloomberg.


– Narodowy Bank Polski nie wyklucza interwencji, to się dzieje, gdy polski złoty słabnie wobec franka szwajcarskiego, co jest ważną kwestią w polskiej gospodarce – wskazał polski premier.Morawiecki: Dzięki szybkiej reakcji rządu, Polska po pandemii w lepszej sytuacji niż inne kraje


Premier o pandemii: Szukamy scenariuszy jak najmniej bolesnych dla społeczeństwa i gospodarki

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych