zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: dla mnie piłka nożna to znacznie więcej niż sport

14:15, 29.05.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook

Dla mnie piłka nożna to znacznie więcej niż sport. Dlatego bardzo się cieszę, że dzisiaj powraca PKO Ekstraklasa – napisał premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku. W piątek, po 80 dniach przerwy, zacznie się 27. kolejka rozgrywek.


Podziel się:   Więcej

„Jeszcze w trybie sanitarnym, bez kibiców, ale już wiemy, kiedy doping może wrócić na stadiony! Po wielu tygodniach konsultacji z panią minister Danutą Dmowską-Andrzejuk, PKO Ekstraklasą, ministrem Łukaszem Szumowskim i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, możemy dzisiaj ogłosić: powrót kibiców na mecze piłkarskie w odpowiednich procedurach PZPN ustalił na 19 czerwca” – zapewnił Morawiecki.

W pierwszej fazie powrotu kibiców możliwe będzie wypełnienie trybun maksymalnie w 25 procentach.

„Dziękujemy klubom piłkarskim za współpracę i za wyrozumiałość. Wiemy, że one także przeżywały trudny organizacyjnie i finansowo czas. Staramy się je wspomóc i w ramach Tarczy Antykryzysowej trafiło do nich już 25 milionów złotych” – podkreślił premier.


Premier: 19 czerwca kibice wrócą na stadiony
Piątkowymi meczami Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa oraz Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin zostanie wznowiony sezon piłkarskiej ekstraklasy, przerwany na 80 dni z powodu koronawirusa.

„Wszyscy czekamy już na pierwszy gwizdek sędziego. O 18.00 pierwszy po przerwie mecz Ekstraklasy w moim rodzinnym Wrocławiu” – przyznał Morawiecki.

Po 26 kolejkach liderem ekstraklasy jest Legia Warszawa z dorobkiem 51 punktów, wyprzedzając o osiem broniącego tytułu Piasta Gliwice. Dziewięć punktów mniej zgromadziły: Cracovia, Śląsk Wrocław i Lech Poznań.


Premier: Podjąłem decyzję o powrocie do gry Ekstraklasy


Morawiecki: Sport odegra ważną rolę w powrocie do normalności