zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Harcerstwo zawsze było nośnikiem najważniejszych polskich wartości

16:51, 22.02.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Harcerstwo w naszym kraju od swojego powstania zawsze było nośnikiem najważniejszych polskich wartości – napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku, życząc wszystkim zaangażowanym w ten ruch, aby ich życie było "drogą budowy wspaniałej Rzeczypospolitej”.


Podziel się:   Więcej

22 lutego przypada Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone co roku przez harcerzy i skautów na całym świecie w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden-Powella.

„Harcerstwo w naszym kraju od swojego powstania zawsze było nośnikiem najważniejszych polskich wartości. Podczas spotkań z harcerzami za każdym razem widzę bardzo wyraźnie, że motywacja do działania ma swoje źródło w Przyrzeczeniu Harcerskim – zobowiązaniu do służby Bogu, Polsce i bliźnim” – napisał w sobotę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

„Braterskie więzi wyniesione z harcerskich biwaków i obozów oraz patriotyczne wychowanie po latach procentują i dają piękne świadectwo” – podkreślił premier.

Jak dodał, na co dzień ma przyjemność pracować z wieloma byłymi harcerzami. „Ja sam byłem tylko zuchem, ale już np. Minister Michał Dworczyk ma za sobą długoletnie doświadczenie instruktorskie” – napisał Morawiecki.

„Z okazji obchodzonego 22 lutego przez całą harcerską i skautową rodzinę Dnia Myśli Braterskiej życzę wszystkim zaangażowanym w ruch harcerski, by ich życie było drogą budowy wspaniałej Rzeczypospolitej, a oni sami byli dumą dla przodków i przykładem dla przyszłych pokoleń młodych Polaków. Czuwajcie!” – czytamy we wpisie.
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Pałacu Prezydenckim odbędzie się w sobotę po południu spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami organizacji harcerskich objętych Honorowym Protektoratem Prezydenta RP.


Premier: Harcerstwo uczy wartości patriotyzmu, oddania i wspólnej pracy dla dobra ogółu

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
05-04-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych