zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Namawiam wszystkich, żeby zajęli się rajami podatkowymi

20:45, 22.01.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, TVP

– Namawiam wszystkich premierów, ministrów, prezydentów, żeby zajęli się rajami podatkowymi – powiedział w środę w Davos premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że polską „receptą” na sukces gospodarczy jest demokratyzacja kapitalizmu i naprawa finansów publicznych.


Podziel się:   Więcej

Podczas wywiadu dla TVP Info premier podkreślił, że Polska jest bardzo dobrze oceniana przez uczestników światowego forum gospodarczego. Wskazał, że jedną z „recept” na sukces jest „demokratyzacja kapitalizmu”, czyli wdrożenie programów prorodzinnych, społecznych.

– Nasza polityka społeczna, którą zaproponowaliśmy jest uważana za coś w rodzaju wzorca, który może być kopiowany w różnych miejscach – powiedział Morawiecki.

Premier dodał, że drugą taką „receptą” jest naprawa finansów publicznych. – Porównując rok 2020 do 2015, jakieś 20 mld dol. więcej pozyskujemy, które wcześniej przeciekały jak przez durszlak; w VAT, CIT – ocenił.

Zaznaczył też, że podczas paneli, w których uczestniczy w szwajcarskim Davos namawia (...) 2premierów, ministrów, prezydentów do tego, żeby zajęli się rajami podatkowymi i luką vatowską na poziomie europejskim”.Premier: Uzgodniliśmy z prezesem AstraZeneca nowe inwestycjePremier Morawiecki w środę weźmie udział w Forum Gospodarczym w Davos
UE traci rocznie 170 mld euro na wypływach z podatków VAT, PIT i CIT

Roczne straty z powodu wypływów z podatków VAT, PIT i CIT na poziomie europejskim to 170 mld euro - powiedział w środę w Davos premier Mateusz Morawiecki.

– Mamy szeroko (...) dyskutowany raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego, który mówi, że rejestrowana strata z tytułu wypływów w podatkowych z VAT, CIT i PIT na poziomie europejskim to 170 mld euro co roku – powiedział Morawiecki w TVP Info.

– To pokazuje, jak wielka praca przed nami na poziomie europejskim, ale jednocześnie pokazuje, jak wielki sukces my odnieśliśmy w tym właśnie obszarze – dodał premier.

Szef rządu wskazał, że to jest jego przesłanie dla przedsiębiorców i polityków w Davos, również dla polityków w Brukseli.Premier: KE powinna podjąć działania na rzecz wyeliminowania luk podatkowych

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
23-02-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych