zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Nie ma sukcesu gospodarczego bez centralnej roli Śląska

19:08, 10.10.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Nie ma sukcesu gospodarczego bez centralnej roli Śląska – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowego spotkania z mieszkańcami Świętochłowic. Śląsk nie może być traktowany jako piąte koło u wozu – podkreślał.


Podziel się:   Więcej

Premier ocenił podczas spotkania z mieszkańcami Świętochłowic, że ich miasto i cały Śląsk uosabia polska historię. Mówił, że w tym regionie „jak w soczewce zbiegają się problemy i nadzieje” – podkreślał, że dla niego są to ogromne nadzieje na lepszą przyszłość.

Podziękował uczestnikom spotkania za krzewienie pamięci o historii powstań śląskich i śląskości. – Pamięć, tożsamość jest fundamentem normalności, jest fundamentem normalnie rozwijającego się państwa. Narody bez pamięci tracą życie – podkreślił.

Jak mówił, śląskość oznacza dla niego walkę z naturą, ale też walkę o polskość i o przyszłość gospodarczą kraju. – To, co Śląsk pokazał przez lata, przez wieki, przez dziesięciolecia mówi mi, że nie ma sukcesu gospodarczego bez centralnej roli Śląska – powiedział Morawiecki.

Dlatego, jego zdaniem, Śląsk nie może być traktowany jako piąte koło u wozu. – Tak było w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, kiedy upadały różne firmy i zakłady. Szczególnie problemami i niegospodarnością zostały dotknięte Świętochłowice – stwierdził. Zapewnił też, że wie jakie mieszkańcy miasta mają problemy.

– Żeby je rozwiązać, potrzebna jest spójność, wiara w to, że można to zrobić. Potrzebne są pieniądze, realne konkretne środki, potrzebny jest plan i wiarygodność realizacji tego planu – podkreślił Morawiecki.


Premier: Kolejne projekty dla Śląska na 5 mld zł zatwierdzone

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
20-02-2020
  • Rozpoczęcie czwartej konferencji z cyklu „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości”
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych