zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Nowy Polski Ład to budowa domu dla wszystkich Polaków

15:06, 08.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Nowy Polski Ład to całościowy dokument, to budowa domu dla wszystkich Polaków, który ma być lepszym miejscem do życia i najlepszym miejscem do życia w Europie za jakiś czas – powiedział premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Morawiecki został zapytany w czwartek na konferencji prasowej o doniesienia medialne dotyczące wsparcia państwa, w ramach zapowiadanego przez PiS programu Nowy Polski Ład, dla chcących kupić mieszkanie.

Morawiecki odpowiadając przyznał, że traktuje te „enuncjacje” medialne z „pewnym przymrużeniem oka”.

Stwierdził też, że „każdy ma prawo swoje informacje, to co zasłyszał, prezentować”.

– Natomiast Nowy Polski Ład jest całościowym dokumentem, składającym się z kilkunastu bardzo ważnych, dużych sekcji, bardzo mocno ze sobą zawiązanych z jednej strony wizją, filozofią podejścia (...) – czyli państwo silnie i zdecydowane wobec bogatszych, i tych którzy więcej mogą, a państwo wyrozumiałe i wspomagające wobec tych słabszych – powiedział Morawiecki

Przyznał, że taka filozofia „przyświeca przy ewentualnych zmianach całej architektury składek, danin, podatków, obniżek i zmian”.

– Jeżeli ktoś podczas rozmowy usłyszał o jednym klocku, opisuje ten klocek, to czasami można stracić z pola widzenie obraz domu, który tworzymy. Domu dla wszystkich Polaków, który ma być lepszym miejscem do życia. Najlepszym miejscem do życia w Europie za jakiś czas. (...) To jest nasza wielka ambicja i aspiracja – podkreślił premier.


„Prezentację Nowego Ładu uzależniamy od poziomu zakażeń”
– Oczywiście w programie mieszkaniowym będziemy starać się wyciągnąć lekcje z błędów, z potknięć, z pomyłek naszych, naszych poprzedników, wszystkich – przecież tutaj wszyscy działamy dla dobra naszej ojczyzny i wypracować jak najlepsze rozwiązania, metodą prób i błędów – zapewnił.

Podkreślił, że to właśnie metodą prób i błędów tworzy się skomplikowane programy i projekty. – Tak też dzieje się w konstrukcji Nowego Polskiego Ładu – dodał.


Premier: Nie będziemy w sobotę prezentować naszych założeń dotyczących Nowego Ładu
Konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania planowano na sobotę 20 marca, ale ze względu na walkę z pandemią została ona przełożona. Nowego terminu konwencji dotychczas nie podano.

Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.


Prezydent rozmawiał z premierem na temat Nowego Ładu

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
26-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych