zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki o spotkaniu Duda-Stoltenberg: Dziękuję prezydentowi za aktywności na forum międzynarodowym

17:36, 24.11.2021;   autor: ansa;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za aktywność oraz dyskusje jakie prowadzi na forum międzynarodowym w związku z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy.


Podziel się:   Więcej

Premier Mateusz Morawiecki w ramach serii spotkań z europejskimi przywódcami odwiedził w środę Lublanę, gdzie spotka się z szefem słoweńskiego rządu Janezem Janszą, z którym rozmawiał o sytuacja na polsko-białoruskiej granicy.

Podczas konferencji prasowej dziennikarze pytali polskiego premiera, m.in. czego oczekuje po czwartkowym spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem.

Morawiecki ocenił, że jest to bardzo ważne, gdyż - jak mówił - „konflikt, który rozgorzał na wschodniej granicy Polski, to konflikt o bezpieczeństwo". – Jest to wschodnia flanka - jak podkreślamy - UE, nasza granica, ale jednocześnie nasza granica jest wschodnią granicą Paktu Północnoatlantyckiego – zaznaczył.

Szef polskiego rządu dziękował też prezydentowi Dudzie za ogromną aktywność oraz dyskusje, które toczy, aby „uświadamiać i podkreślać, jakie ryzyka wokół nas krążą, jednocześnie szukać rozwiązań z tej sytuacji i pokazywać, że mamy pewien plan". – Mamy ewentualne sankcje w zanadrzu i dyskutujemy o nich z naszymi sojusznikami – mówił.

W środę po południu biuro prasowe NATO poinformowało, że sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotka się w czwartek w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli z prezydentem Andrzejem Dudą. Po spotkaniu - około godziny 14.15 - jest zaplanowana konferencja prasowa z udziałem Stoltenberga i Dudy.


Kumoch: Kwestia bezpieczeństwa w regionie tematem rozmowy prezydenta z sekretarzem generalnym NATO
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
01-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych