zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Obrona miejsc pracy jest dla rządu najważniejsza

14:33, 06.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Obrona miejsc pracy jest dla rządu najważniejsza – oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki. Po dynamicznym odbiciu w trzecim kwartale br. jesteśmy teraz w okresie ponownego spowolnienia; ale przetrwamy razem ten czas – mówił szef rządu.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu na piątkowej konferencji prasowej zaznaczył, że Polska ma też jeden z najniższych poziomów bezrobocia w całej UE – 3,1 proc. Według niego dzięki działaniom rządu udało się obronić 5 mln miejsc pracy.

Jak mówił, obrona miejsc pracy jest „oczkiem w głowie rządu”.

– Gospodarka się odbijała bardzo dobrze do września, do początku października. Teraz mamy do czynienia z sytuacją trudną, kiedy razem znowu musimy dopasować instrumenty finansowe do ratowania przedsiębiorców, do pomocy branżom najmocniej dotkniętym przez ten nasz hamulec bezpieczeństwa, który musieliśmy zaciągnąć – mówił Morawiecki.

– Staramy się wychodzić naprzeciw z bardzo dużymi programami finansowymi, które mają służyć ochronie gospodarki i do tej pory – zdaniem m.in. Międzynarodowego Funduszu Walutowego – obroniliśmy gospodarkę w najwyższym możliwym stopniu w stosunku do PKB w Europie w porównaniu do wszystkich krajów Europy – stwierdził Morawiecki. 'Premier przedstawił kolejny rządowy pakiet wsparcia dla firm
 
 
 
...
 

Nowe obostrzenia


Szef rządu wskazywał na obostrzenia w m.in. przemieszczaniu się zastosowane w ostatnich dniach w innych krajach Europy, m.in. całkowity lockdown czy godziny policyjne.

– My także musieliśmy włączyć ten hamulec bezpieczeństwa – powiedział premier.

– Po dynamicznym odbiciu w trzecim kwartale jesteśmy w okresie ponownego spowolnienia. Ale przetrwamy razem ten czas. Drodzy państwo, drodzy przedsiębiorcy. Wierze w to, że instrumenty, które zastosujemy teraz (...) będą dobrze dopasowane do waszych potrzeb – mówił Morawiecki.Premier apeluje do Senatu o szybkie procedowanie rozwiązań gospodarczych

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
15-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych