zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Pandemia koronawirusa dała nam bolesną lekcję pokory

19:09, 04.03.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Pandemia koronawirusa dała nam bolesną lekcję pokory, zrewidowała hierarchię naszych potrzeb i kazała zadać pytania o kluczowe wartości - napisał w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki rok po pojawieniu się w Polsce COVID-19.


Podziel się:   Więcej

„Rok temu rozpoczęliśmy wspólnie walkę o to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Tysiące osób, pomimo heroizmu i poświęcenia innych, odeszło od nas. Pożegnaliśmy przez ten rok wielu wspaniałych ludzi. W obliczu choroby, Boga i majestatu śmierci, wszyscy pozostajemy równi. Oni na zawsze pozostaną w naszych sercach” - napisał premier.

Szef rządu podziękował również służbom medycznym, pracownikom administracji rządowej, pracodawcom i pracownikom, którzy ramię w ramie „walczą o każdą firmę, miejsce pracy, życie i zdrowie Polaków”.

Dziękuję również ludziom dobrego serca i wolontariuszom, za Wasz bezinteresowny trud i troskę. Chciałbym też powiedzieć przepraszam za błędy i niedociągnięcia, które popełniliśmy. Absolutnie nikt nie spodziewał się tego, co nadeszło. Wielu rzeczy nowoczesne społeczeństwa i kraje muszą uczyć się na nowo. Być może za bardzo zaufaliśmy naszej technologii i zwyciężyła w nas pewność, że wszystko co złe - wojny, epidemie i kryzysy - dzięki demokracji i rozwojowi nauki oraz techniki, to już archaizmy minionych wieków - napisał Morawiecki.

Morawiecki zaapelował też do społeczeństwa o cierpliwość.

Na koniec chciałbym, żebyśmy wszyscy pamiętali, że cierpliwość jest często gorzka, ale wydaje słodkie owoce. Wiele już poświęciliśmy, ale aby ta ofiara miała sens, musimy jako społeczeństwo twardo iść naprzód i z optymizmem patrzeć w przyszłość - napisał szef rządu.


Pandemia, szczepienia, obostrzenia. Premier odpowiadał na pytania internautów
 

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych