zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki po spotkaniu z Merkel: Stosujemy zasadę nic o nas bez nas

17:47, 25.11.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Stosujemy zasadę nic o nas bez nas – podkreślił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Dodał, że Polska jest bezpośrednio dotknięta działaniami reżimu Alaksandra Łukaszenki. – Chcemy być nie tylko włączani, ale służyć radą i być częścią rozwiązania tego problemu, który ma miejsce – dodał.


Podziel się:   Więcej

Premier podkreślał także wagę solidarności. – Bo – choć każdy z tych kryzysów, z którym się mierzymy, dotyczy różnych państw w różnym stopniu - to solidarność jest bardzo ważna – zaznaczył.

My, naszą solidarność okazywaliśmy krajom południa Europy, pomagając chociażby Grecji, Bułgarii, kiedy poprzednia fala kryzysu migracyjnego miała miejsce – przypomniał szef polskiego rządu.

Według niego niezwykle ważna jest współpraca transatlantycka.

– Bo jednym z celów Moskwy, i myślę, że paru innych stolic (...), jest osłabienie tej współpracy transatlantyckiej – zauważył premier. – Pani kanclerz (Merkel) i Polska pracuje nad spójnością transatlantycką – zapewnił Morawiecki. Zaznaczył, że jest to niezwykle ważne dla zapewnienia prosperity, dobrobytu, stabilności oraz pokoju.

Premier wskazał również na wspólną i dobrą politykę energetyczną. – Szantaż gazowy ze strony Rosji wsparty niestety przez Nord Stream 2, ale także podniesione ceny energii w całej Europie, uderzają w portfele zwykłych obywateli. Także obywateli Niemiec i Polski – powiedział Morawiecki. Dodał, że przyczyniają się one jednocześnie do podniesionej inflacji i do „uderzenia w gospodarkę” całej Unii Europejskiej.


Premier po spotkaniu z Merkel: Bronimy zewnętrznej granicy UE
 
 
 
...
 
– Wspólnym mianownikiem odpowiedzi na te wszystkie bolączki, problemy i kryzysy, które nagle pojawiły się (...) w Europie, jest nasza wspólna odpowiedź, jest jedność Unii Europejskiej i rzeczywiste rozumienie priorytetów – podkreślił premier Morawiecki.Premier: Trzeba planować kolejne sankcje, w tym handlowe

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych