zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Polska gospodarka znów staje się lokomotywą wzrostu w UE

11:54, 21.06.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Polska gospodarka znów staje się lokomotywą wzrostu w UE, nasz wyraźny wzrost produkcji przemysłowej, znakomite odbicie w wielu procesach inwestycyjnych (...) daje mi ogromną podstawę do optymizmu, kiedy patrzę na możliwy rozwój polskiej w najbliższych latach - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier Morawiecki podczas wizyty w fabryce cukierków „Pszczółka” wskazał, że „w ramach Polskiego Ładu taka firma jak Pszczółka też skorzystała już teraz ze wsparcia w postaci tarcz, tarczy finansowej i udało się przechować wartość tej firmy”.

Zdaniem szefa rządu cała gospodarka Polski powinna opierać się na schemacie reprezentowanym przez przedsiębiorstwo, który stanowi polska, tradycyjna receptura i unowocześniony proces technologiczny. „W gospodarce tak samo: nasza polska myśl techniczna, znakomita praca polskich pracowników, ale wzbogacona technologiami z całego świata i technologiami polskimi”.

Morawiecki po pożarze w Nowej Białej: Wojsko natychmiast zaangażuje się w pomoc rodzinom
 
 
 
...
 
Jak mówił Morawiecki „w Polskim Ładzie dla przedsiębiorców w pierwszej fazie COVID-19 przechowaliśmy miejsca pracy, pomogliśmy ocalić miejsca pracy i ocalić udział w rynku, możliwości ekspansji zagranicznej i teraz przechodzimy do drugiej fazy, w której tak jak przed pandemią, polska gospodarka znów staje się lokomotywą wzrostu w UE”.

Premier podkreślił, że „nasz wyraźny wzrost produkcji przemysłowej, znakomite odbicie w wielu procesach inwestycyjnych, które widzimy w wielu wskaźnikach wyprzedzających daje mi ogromną podstawę do optymizmu, kiedy patrzę na możliwy rozwój polskiej gospodarki w najbliższych latach”.

Fabryka cukierków „Pszczółka” istnieje od 1952 r. i należy do do Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Spółka ma swoją siedzibę w Lublinie.

Morawiecki: Program inwestycyjny Polskiego Ładu ma zredukować deficyty III RP

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych