zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Polski Ład to także inwestycje i tworzenie nowych warunków do rozwoju

19:02, 15.06.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Polski Ład to inwestycje, ale też budowa i tworzenie nowych warunków do rozwoju - podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Przekonywał, że polscy przedsiębiorcy w dużym stopniu dzięki tarczy antykryzysowej przetrwali kryzys dobrze i ich firmy są dziś gotowe „ do tygrysiego skoku".


Podziel się:   Więcej

Premier w wywiadzie udzielonym we wtorek Telewizji Wschód w kontekście prowadzonych w Polsce inwestycji, m.in. odbudowanego mostu w Mogielnicy (powiat siedlecki) podkreślił, że Polski Ład to „odbudowa, ale i coś więcej - budowa i tworzenie nowych warunków do rozwoju”. Wskazywał, że po pandemii „rozpoczynamy nowy rozdział w historii Polski, Europy i świata”.

Mówił, że pandemia koronawirusa była dla wielu rodzin katastrofą i jest tragedią, ale - jak wskazywał - „z gospodarczego punktu widzenia otwiera się nowy rozdział”. - Ja chcę, by ten rozdział był pełen szans do wykorzystania dla Polski i Polaków - zaznaczył.

Wskazywał, że odbudowany most to jedna z tysięcy planowanych i wykonywanych w ramach Polskiego Ładu inwestycji. Podkreślał, że „Polski Ład jest o inwestycjach, ale jest też o warunkach do rozwoju w takich miejscach jak właśnie powiat siedlecki”.

Morawieckiego spytano, jak ocenia stan polskich przedsiębiorstw po kolejnych falach pandemii. - Oceniam dobrze stan polskich przedsiębiorców - odpowiedział. Zaznaczył, że branże takie jak gastronomia czy branża hotelarska zostały w kryzysie „porturbowane”.

„Polska ma na tle innych krajów UE wyjątkowo niskie bezrobocie i dużą dynamikę eksportu”


- Zasadniczo polscy przedsiębiorcy w dużym stopniu dzięki tarczy antykryzysowe przetrwali kryzys dobrze. To oznacza, że przechowali tę wartość swojej firmy budowanej przez lata, dzięki temu ocaliliśmy też miliony miejsc pracy i dziś gotowe są te firmy do tygrysiego skoku, do mocnego skoku rozwojowego w świecie po Covid-19 - oświadczył.

Przekonywał, że Polska ma na tle innych krajów UE wyjątkowo niskie bezrobocie i dużą dynamikę eksportu. Mówił też o dobrych „wskaźnikach wyprzedzających” dotyczących zamówień, zamówień przemysłowych, które - jego zdaniem - wskazują, że „mocny rozwój jest przed nami”. - Warto więc zatrudniać pracowników, bo mamy przed sobą naprawdę dobry okres - mówił.

Podkreślał także, iż w Polskim Ładzie nie ma „Polski A, B czy C”, a rząd będzie przeznaczał miliony na mosty, drogi i odbudowę zabytków we wszystkich częściach kraju.

Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o rynku mocy

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
26-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych