zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Powiat węgrowski to przykład, że w ślad za obietnicami idą konkretne środki

12:06, 14.06.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Do powiatu węgrowskiego tylko w ostatnich dwóch latach wpłynęło ponad 90 mln zł z programu inwestycji lokalnych i rządowego programu inwestycji drogowych. To przykład, że w ślad za naszymi obietnicami idą konkretne środki - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Morawiecki, podczas wizyty w firmie Wikrusz w Miedznej (woj. mazowieckie) powiedział, że w programie Polski Ład bardzo wiele miejsca poświęcono na inwestycje lokalne i programy, których beneficjentami będą firmy takie, jak wizytowane przedsiębiorstwo.

- To przede wszystkim program drogowy w zwiększonym wymiarze. (...) do powiatu węgrowskiego tylko w ostatnich dwóch latach wpłynęło ponad 90 mln zł z programu inwestycji lokalnych i rządowego programu inwestycji drogowych - mówił szef rządu.

Jak dodał, „to przykład, gdzie w ślad za naszymi obietnicami idą konkretne środki, konkretne fundusze. W tym przypadku, w przypadku całego Mazowsza wschodniego, brakowało tu takich inwestycji w drogi gminne i drogi powiatowe. To jeden z głównych kierunków, który będziemy promować w Polskim Ładzie” - powiedział Morawiecki.

Sasin: Wielkie inwestycje muszą być uzupełniane przez lokalne
W jego opinii bardzo ważną wiadomością dla całego Mazowsza jest również wynik negocjacji z Unią Europejską, dzięki którym uzyskano zgodę na włączenie „całego Mazowsza poza wielką aglomeracją warszawską, w program Polska Wschodnia”.

- Ta możliwość administracyjnego wydzielenia części Mazowsza spowoduje, że tutaj popłynie dużo więcej środków - dziesiątki milionów złotych - niż w poprzedniej perspektywie unijnej - tłumaczył premier.

- Ale perspektywa unijna, Krajowy Plan Odbudowy, to jedno - zwrócił uwagę. - To jest też część programu Polski Ład. Polski Ład to zasadnicza propozycja zmiany dla Polski powiatowej, Polski gminnej - mówił. - Cieszę się, że ruszają programy, na które czekamy od kilkudziesięciu lat - dodał, wymieniając m.in. program skanalizowania części Polski, która do tej pory nie była objęta infrastrukturą kanalizacyjną.

Tomczyk o wyborach w Rzeszowie: Najważniejsze zwycięstwo od Warszawy z 2018 roku

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
04-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych