zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo

18:43, 18.06.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

„Prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo; dziś najpełniej możemy oddać Prezydentowi szacunek codzienną pracą dla Rzeczpospolitej i narodu, który tak kochał” - napisał we wtorek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

We wtorek przypada 70. rocznica urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

„Prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał służbę polskiemu narodowi i drugiemu człowiekowi. Dziś najpełniej możemy oddać prezydentowi szacunek codzienną pracą dla Rzeczpospolitej i narodu, który tak kochał” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

We wtorek wieczorem w Krakowie w katedrze na Wawelu odprawiona zostanie uroczysta msza św. Spodziewana jest obecność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu.


Przedstawiciele rządu i parlamentu złożyli kwiaty przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego
Wcześniej we wtorek premier Morawiecki, ministrowie jego rządu, a także Jarosław Kaczyński i politycy PiS oraz przedstawiciele instytucji państwowych złożyli kwiaty przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.

Prezydent Lech Kaczyński zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku, udawał się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej; wraz z nim zginęła jego żona i 94 pasażerów, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej.