zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki w Davos: Polska w ostatnich latach stworzyła unikalny model gospodarczy

21:09, 23.05.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Polska stworzyła w ostatnich latach unikalny model gospodarczy i dostosowała system podatkowy do przyciągania inwestorów; mamy utalentowanych pracowników oraz system gospodarczy sprzyjający innowacji – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa w poniedziałek w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym został zapytany przez TVP Info o to, w jakim stopniu Polska jest atrakcyjna dla inwestorów. – Polska stworzyła w ostatnich kilku latach bardzo unikalny model gospodarczy, nasz system podatkowy dostosowaliśmy do przyciągania inwestorów, którzy chcą inwestować w innowacje, zaawansowane technologie, centra badań i rozwoju – podkreślił.

Według premiera, „to wszystko tworzy bardzo dobrą mieszankę z punktu widzenia Polski". – Oczywiście bardzo utalentowani pracownicy, ale także cały system podatkowy, gospodarczy, który sprzyja promocji innowacji – zaznaczył.

Morawiecki przypomniał, że kilka lat temu podczas szczytu w Davos rozmawiał z kierownictwem firmy AstraZeneca. – Po tamtej rozmowie, kierownictwo AstraZeneca zdecydowało się na stworzenie (w Polsce – PAP) wielkiego centrum badań i rozwoju – zauważył.

Jak dodał, w Davos spotka się „z prezesami największych firm świata, takich jak Google czy Intel". Według Morawieckiego przyciąganie dużych inwestycji jest potrzebne po to, aby „polscy inżynierowie, technicy, project menagerowie i inni specjaliści mogli jak najwięcej zarabiać". – O to chodzi w naszym modelu gospodarczym – podkreślił.
 
 
 
...