zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawiecki: Zachęcam do zainstalowania aplikacji Stop COVID

21:55, 22.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook

Zachęcam wszystkich do zainstalowania aplikacji Stop COVID, im więcej osób skorzysta z aplikacji, tym szybciej zatrzymamy rozprzestrzenianie się wirusa – zaapelował premier Mateusz Morawiecki w krótkim filmiku, który zamieścił na Facebooku.


Podziel się:   Więcej

– Za nami pracowity dzień w Sejmie, przed nami długa droga i dużo wysiłku, ale przyjęta dzisiaj ustawa wzmocni nasze narzędzia w walce z pandemią koronawirusa. Dziękuję wszystkim parlamentarzystom za dzisiejszą debatę, była gorąca, niekiedy ze zbyt dużym natężeniem emocji – powiedział premier w nagraniu, zamieszczonym na Facebooku.

Premier zaznaczył, że „zwycięstwa z COVID-19 nie da się uchwalić w Sejmie czy w Senacie".

– Dla chorych na COVID-19, lekarzy, służb, nie ma dnia do stracenia. Dopóki nie mamy szczepionki, musimy zaszczepić w sobie solidarność, chęć niesienia pomocy, odpowiedzialność jednych za drugich – mówił.

– Dystans, dezynfekcja, maseczki, niech to będą nasze przykazania na czas epidemii, ale te trzy zasady nie wyczerpują naszych możliwości – mówił Morawiecki.

Szef rządu zachęcał wszystkich do zainstalowania aplikacji „Stop COVID”, ponieważ – jak przekonywał – „technologia jest naszą wielka sojuszniczką w walce z epidemią”.

– Aplikacja na telefon, to proste narzędzie, które śledzi wirusa i ostrzega nas przed zagrożeniem, jej powstanie zawdzięczamy polskim informatykom i polskim firmom – mówił premier.


Kancelaria Premiera: aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii
– Ja mam Stop COVID na swoim telefonie i zachęcam was do instalacji. Aplikacja nie tylko chroni nas przed wirusem, ale też chroni naszą prywatność. Poinformuje nas o kontakcie z wirusem bez przekazywania komukolwiek naszych danych. Im więcej osób skorzysta z aplikacji, tym szybciej zatrzymamy rozprzestrzenianie się wirusa, dbajmy o siebie i innych – apelował Morawiecki.


Premier pokazał też, jak wygląda ta aplikacji; poinformował, że dowiedział się z niej, iż ma „bardzo niskie ryzyko infekcji”.

– Gorąco zachęcam do wgrania sobie tej aplikacji i jej używania – zakończył. Aplikację można pobrać wchodząc na stronę https://www.gov.pl/web/protegosafe.


Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii