zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Morawska-Stanecka: Wyrok TK wynika z tchórzostwa

08:29, 26.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Kobiety nie odpuszczą i będą nadal protestowały – powiedziała wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica) w wywiadzie, który ukazał się w poniedziałek w „Rzeczpospolitej”.


Podziel się:   Więcej

Morawska-Stanecka pytana był czy poprawka zgłoszona do nowej ustawy covidovej, pozwalającą na to, by wojewodowie mogli wzywać do pracy lekarzy, którzy są parlamentarzystami, powinna zostać przyjęta.

Jej zdaniem, jeżeli będzie sytuacja, która tego wymaga, to „wszyscy lekarze, którzy są w stanie pracować, powinni być tym nakazem objęci”.

„A jeśli osoby cywilne będą potrzebne do walki z pandemią, to i ja jestem w stanie wykonać pewne niemedyczne czynności. Bardzo wiele rzeczy w szpitalach jest do zrobienia, które nie wymagają medycznego przeszkolenia, np. mierzenie temperatury i wypełnianie dokumentacji” – dodała.

„Miałam przeszkolenie sanitarne, więc jestem gotowa, aby się stawić, chociaż lekarzem nie jestem. Może dojść do sytuacji, że każde ręce będą potrzebne do pomocy, jeżeli pracownicy szpitali będą chorować” – oceniła.


Dera: Wyrok TK to sygnał dla polityków. Trzeba doprecyzować przepisy
Komentując wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznaje za niezgodną z konstytucją jedną z trzech przesłanek legalnej aborcji – nieusuwalną wadę płodu, mówiła, że „ten wyrok jest dowodem na tchórzostwo PiS”.

„Wielu konstytucjonalistów i specjalistów twierdzi, że jeżeli PiS chciało zmienić ten przepis, to trzeba to było przeprowadzić przez Sejm i Senat. PiS nie miało na to odwagi, wolało to zrobić rękami Julii Przyłębskiej i Trybunału zwanego konstytucyjnym” – powiedziała.


Szczerski: Wróćmy do cywilizowanej formy dialogu ws aborcji
„Ten wyrok jest obarczony poważną wadą prawną, ponieważ skład sędziowski był nienależycie obsadzony. Orzekały tam osoby, które zostały wybrane na stanowiska już wcześniej zajęte. Jako prawniczka podkreślam, że jeżeli skład jest nienależycie obsadzony, to zachodzi nieważność postępowania” – oceniła wicemarszałek Senatu.


Szef BBN: Prezydent wyraża satysfakcję z tego, że TK stanął po stronie życia

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
23-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych