zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Możliwa przerwa w obradach Senatu zaplanowanych na 25-27 września

11:51, 12.09.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– Zanosi się na to, że posiedzenie Senatu zaplanowane na 25, 26, 27 września zostanie skrócone, że szybciej wyczerpiemy porządek i ogłosimy przerwę w obradach Senatu - powiedział w czwartek marszałek izby Stanisław Karczewski.


Podziel się:   Więcej

Zgodnie z decyzją, która zapadła we wtorek wieczorem na posiedzeniu prezydium Sejmu, rozpoczęte w środę rano ostatnie posiedzenie Sejmu tej kadencji, zostało przerwane w czwartek nad ranem i ma być kontynuowane po wyborach parlamentarnych, w dniach 15-16 października. Zostało to uzasadnione krótką kampanią wyborczą i prośbami posłów, żeby mogli jechać do okręgów. Wniosek o przerwę zgłosił klub PiS. Pierwotnie ostatnie w tej kadencji posiedzenie Sejmu miało zakończyć się w ten piątek.

Karczewski był o obrady Senatu pytany przez dziennikarzy podczas konferencji prasowej w Jeleniej Górze. Marszałek zapowiedział, że zgodnie z planem zwoła posiedzenie Senatu na 25, 26 i 27 września.

– Rano 25 września mamy konwent seniorów i wspólnie z wicemarszałkami i z szefami klubów senackich podejmiemy odpowiednie decyzje. Zanosi się na to, że posiedzenie Senatu zaplanowane na 25, 26, 27 września zostanie skrócone, że szybciej wyczerpiemy porządek i ogłosimy przerwę w obradach Senatu – powiedział Karczewski.

Dodał, że to zupełnie naturalne rozwiązanie, choć „wszyscy są bardzo zdziwieni”.

Dziś ostatnie posiedzenie Sejmu tej kadencji. Zakończy się nocą
– Dlaczego Sejm, Senat ma nie działać, jeśli on jeszcze funkcjonuje przez cały miesiąc? Wszyscy mieli zastrzeżenia, że Sejm i Senat za mało pracują, a jak my chcemy pracować w okresie już po wyborach, wtedy kiedy jeszcze funkcjonuje ten parlament, to wszyscy są bardzo zdziwieni - zauważył Karczewski.

Przypomniał, że dzieje się tak na prośbę największego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, który wniósł o skrócenie obrad Sejmu i ogłoszenie przerwy oraz o kontynuowanie obrad już po wyborach.

– Ta kampania wyborcza jest bardzo krótka i posłowie chcą razem z innymi kandydatami, którzy nie są posłami, też być wśród wyborców. Chcą z nimi rozmawiać, chcą z nimi się spotykać. Najlepszym dowodem, że to słuszna decyzja są pustki na sali podczas obrad Senatu - powiedział Karczewski.

Po pierwszym dniu obrad PiS przerywa posiedzenie Sejmu. Kontynuacja po wyborach

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
26-01-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych