zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Mucha o interwencji prezydenta ws. stoków narciarskich

11:03, 02.12.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

To naturalne, że prezydent Andrzej Duda rozmawia z wicepremierem Jarosławem Gowinem i podejmuje tematy dotyczące sytuacji polskich przedsiębiorców - ocenił wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, pytany o interwencję prezydenta ws. stoków narciarskich.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek wicepremier i szef resortu rozwoju Jarosław Gowin poinformował w rozmowie z Polsat News, że prezydent Andrzej Duda zadzwonił do niego i powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków. – To właśnie pan prezydent Duda zadzwonił do mnie od razu w poprzednią niedzielę i to on bardzo stanowczo powiedział mi, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków. Zaapelował też, abym wypracował, wraz z branżą narciarską, specjalne procedury sanitarne, co też się stało i co umożliwiło otwarcie stoków – powiedział polityk.

O to, czy ktoś z branży prosił prezydenta o wsparcie, wiceszef KPRP Paweł Mucha pytany był w środę na antenie Radia Zet. – Od wielu miesięcy głównym wyzwaniem, które jest przedmiotem zainteresowania pana prezydenta, są sytuacje związane z walką z pandemią – odparł Mucha. Jak dodał, w „rożnych sprawach” do prezydenta zwracają się „różne środowiska”. – Chociażby w zeszłym tygodniu prezydent miał spotkania dotyczące czy to sytuacji polskiej kultury, czy z przedstawicielami branży przewozowej – mówił.

Gowin: Nie przypuszczałem, że opozycja tak małostkowo moje słowa zinterpretuje
– Jest bardzo wiele rozmów pana prezydenta z wicepremierem Gowinem i one dotyczą tych spraw, które dzisiaj są w gestii ministra rozwoju czy ministra technologii. To są rzeczy normalne, naturalne, że prezydent rozmawia z panem premierem Gowinem i podejmuje tematy dotyczące sytuacji polskich przedsiębiorców w wielu wymiarach – stwierdził Mucha. – Ja rozumiem, że są określone złośliwości w przestrzeni publicznej, bardzo często takich polityków, których zasług szukam, jeśli chodzi o walkę z pandemią i nie znajduję – mówię tutaj zwłaszcza o politykach opozycji – dodał.

Pytany, czy prezydent będzie „szusował na nartach” w tym sezonie, szef KPRP odparł, że nie wie. – Nie mam takiej wiedzy, czy prezydent przewiduje jakiekolwiek aktywności w tej przestrzeni rekreacyjnej, ale powiem zupełnie szczerze: to jest trochę takie pytanie jak to, czy ja zamierzam wyjść na spacer do lasu w wolnym czasie czy podjąć jakąś inną formę aktywności – powiedział wiceszef KPRP.

Zgodnie z porozumieniem zawartym w ubiegłym tygodniu przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz branżę narciarską stoki narciarskie i turystyczne mają być otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym – tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Na stokach narciarskich ma obowiązywać limit osób – jedna osoba na 100 metrów, a w gondolach czy na krzesełkach nie mogą jeździć obce sobie osoby.

Stoki narciarskie będą zimą otwarte. Dopracowano protokół sanitarny

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
16-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych